Praha Jeruzalém

IDF obsadila stanoviště Bader, které je hlavním stanovištěm praporu Hamásu v uprchlickém táboře Al-Shati, a zlikvidovala 150 teroristů.

Od: Israel National News 10. listopadu 2023, 20:05

IDF v pátek uvedla, že jejich 401. brigádní bojové družstvo zasahuje v perimetru regionálního praporu Hamásu Šatí.

Během několika dnů bojů vojáci zlikvidovali přibližně 150 teroristů a získali kontrolu nad teroristickými baštami Hamásu v severní části pásma Gazy, uvedl mluvčí IDF v prohlášení.

Mezi nimi je i stanoviště Haspina, v jehož rámci byla objevena a následně zneškodněna výrobna zbraní, odpalovací stanice a podzemní síť.

Brigáda rovněž operovala v hotelu Blue Beach na pobřeží v severní části pásma Gazy. V tomto hotelu se opevnilo asi 30 teroristů Hamásu a vypálilo několik protitankových střel na jednotky IDF.

Po převzetí bylo zjištěno, že teroristé využívali hotelové pokoje jako úkryt a ve prospěch plánování útoků nad zemí i pod zemí.

V posledních dnech získali vojáci brigády kontrolu nad stanovištěm Bader, hlavním stanovištěm praporu Šatí, které se nachází v blízkosti civilních budov.

V rámci náletu na stanoviště síly 401. brigády zničily vojenské velitelství a odpalovací stanoviště. Tato základna byla poslední zbývající základnou na hranicích Šatí, která byla zničena.

12.11.2023 05:29 Daniel Žingor129Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.