Praha Jeruzalém

Příměří, které mělo původně skončit zítra ráno, bylo prodlouženo do čtvrtka, kdy má být propuštěno posledních 11 rukojmích z původní dohody.

Od: Israel National News 27. listopadu 2023 18:17

Katar dnes večer (v pondělí) oznámil, že se podařilo vyjednat dohodu o prodloužení stávajícího příměří o další dva dny, a to několik hodin poté, co egyptská vláda uvedla, že taková dohoda je blízko k naplnění.

Čtyřdenní příměří, které začalo v pátek ráno a mělo vypršet zítra ráno (v úterý), nyní potrvá do čtvrtečního rána.

Podle nové dohody Hamás propustí dalších 20 rukojmích, 10 za každý den prodloužení. Celkem tak bude propuštěno 71 izraelských rukojmích z 240, kteří byli zajati 7. října.

Není jasné, zda Izrael výměnou za propuštěná rukojmí propustí další vězně z bezpečnostních složek. V rámci původní dohody o příměří Izrael souhlasil s propuštěním přibližně 150 vězňů, kteří byli odsouzeni za bezpečnostní delikty, například teroristické útoky, výměnou za 50 izraelských rukojmích. Posledních 11 rukojmích, kteří měli být podle původní dohody propuštěni, devět dětí a dvě matky, má být propuštěno dnes večer (pondělí).

Izraelská vláda slíbila, že po skončení současného příměří bude pokračovat ve válce s cílem zlikvidovat teroristickou organizaci Hamás, aby se masakr více než 1 200 lidí ze 7. října již nikdy nemohl opakovat.

28.11.2023 05:20 Daniel Žingor143Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.