Praha Jeruzalém

Ministr pro vědu a technologie Ofir Akunis řekl v rozhovoru pro Arutz Sheva, že dohoda o rukojmích není koncem války, ale jejím začátkem.

Autor: Yoni Kempinski 23. listopadu 2023 20:18

Ministr pro vědu a technologie Ofir Akunis (Likud) hovořil s Israel National News – Arutz Sheva o dohodě dosažené s teroristickou organizací Hamas o propuštění 50 z 240 rukojmích, kteří jsou drženi v Gaze.

„Je to velmi složitá záležitost, protože jednáme s ďáblem. Hamás – to je ďábel na zemi,“ vysvětlil Akunis. „Ale řekli jsme, že uděláme vše, co bude nutné, abychom rukojmí dostali domů do Izraele, k jejich rodinám.“

„Pokud chcete být vůdcem, musíte se rozhodovat v těžkých chvílích, ne v těch nejsnadnějších. Takže jsem hlasoval pro, spolu s většinou vlády,“ řekl.

Důrazně prohlásil, že čtyřdenní přestávka v bojích, na které se Izrael dohodl v rámci dohody o rukojmích, není koncem války proti Hamásu, ale „teprve začátkem“.

„Není to příměří, není to konec. Budeme pokračovat ve válce a porazíme zlo,“ řekl.

Ministr Akunis uvedl, že Izrael má dva hlavní cíle, z nichž prvním je „mít jistotu, že režim Hamásu v pásmu Gazy vůbec neuvidíme“.

Druhým cílem je „přivést všechny naše lidi domů do Izraele, k jejich rodinám“.

Akunis varoval, že Izrael bude po skončení současné války čelit „obrovskému tlaku“, aby přistoupil na to, co označil za „špatný vzorec“ řešení dvou států, což by podle něj ohrozilo bezpečnost Izraele podobným způsobem, jakým stažení Izraele z Gazy v roce 2005 připravilo Hamásu cestu k vypálení tisíců raket na Izrael a nakonec k masakru ze 7. října.

„Ztratili jsme mnoho vojáků. Ztratili jsme je kvůli založení palestinského státu v Judeji a Samaří? To je nepřijatelné,“ řekl.

24.11.2023 04:06 Daniel Žingor245Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.