Praha Jeruzalém

Zasedání plánované na 21:00 přeloženo na 20:00.

Od: Israel National News 19. listopadu 2023 20:29

Členové válečného kabinetu dostali příkaz urychleně se sejít na mimořádné schůzi na ústředním velitelství IDF v Tel Avivu v souvislosti se zprávami o postupu možné dohody o osvobození rukojmích ze zajetí Hamásu. Zasedání, které mělo začít ve 21:00, bylo předčasně svoláno na 20:00.

Podle zprávy Channel 12 izraelský představitel potvrdil, že schůzka byla naplánována na dřívější dobu kvůli možné dohodě o rukojmích.

Zástupce poradce pro národní bezpečnost Spojených států Jonathan Finer dnes již dříve pro CNN uvedl, že ačkoli se vzdálenost mezi oběma stranami zmenšila, dohody o navrácení rukojmích zatím dosaženo nebylo.

Deník Washington Post v noci na sobotu informoval, že Izrael, USA a Hamás se dohodly na předběžné dohodě, která by výměnou za pětidenní přerušení bojů umožnila propuštění desítek žen a dětí držených jako rukojmí v Gaze.

Podle lidí obeznámených s ustanoveními dohody by propuštění mohlo začít během několika příštích dnů, pokud se na poslední chvíli neobjeví nějaké zádrhele.

Podle podmínek podrobné šestistránkové dohody všechny strany konfliktu zmrazí bojové operace na nejméně pět dní, zatímco bude propuštěno prvních 50 nebo více rukojmích v menších dávkách každých 24 hodin, uvedl deník The Washington Post.

Nebylo bezprostředně jasné, kolik z 239 rukojmích, o nichž se předpokládá, že jsou v zajetí v Gaze, by bylo na základě dohody propuštěno. V rámci policejní pauzy by pohyb na zemi monitoroval nadzemní kamerový systém.

20.11.2023 04:59 Daniel Žingor213Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.