Praha Jeruzalém

Netanjahu sděluje americkému prezidentovi, že Izrael má zájem na propuštění rukojmích, ale nevzdá se obnovení bojů v Gaze.

Od: Israel National News 26. listopadu 2023, 23:29

Premiér Benjamin Netanjahu v neděli večer hovořil s americkým prezidentem Joem Bidenem v návaznosti na propuštění čtyřleté Avigail Idanové ze zajetí Hamásu a jednání o možném prodloužení dočasného příměří o několik dalších dní, aby bylo možné propustit další rukojmí.

„Dnes večer jsme přivedli zpět další skupinu rukojmích – ženy a děti, a z hloubi srdce nás, celý národ, dojímá, když vidíme toto znovusjednocení rodin. To prostě pohne duší,“ řekl Netanjahu.

„Právě jsem s velkým dojetím hovořil s prezidentem Bidenem, samozřejmě také o malé Avigail. Jaká je to radost, že je s námi, Ale na druhé straně, jak je smutné, že se vrací do reality, ve které nemá rodiče. Nemá rodiče – ale má celý národ, který ji objímá, a my se postaráme o všechny její potřeby. Kromě toho bych chtěl říci, že existuje také osnova, která říká, že je možné každý den propustit dalších deset (rukojmích). To bychom uvítali,“ dodal premiér.

„Současně jsem panu prezidentovi Bidenovi také řekl, že na konci této osnovy půjdeme do realizace našich cílů s plnou silou: Všichni naši rukojmí budou propuštěni s plnou silou,“ dodal.

„Poté, co jsem dnes byl v Gaze, kde jsem se setkal s našimi statečnými a hrdinnými vojáky, záložníky a branci s ohněm v očích, jsem přesvědčen, že v této misi uspějeme – protože nemáme jinou možnost,“ uzavřel Netanjahu.

Již dříve v neděli Biden vystoupil s projevem po propuštění poslední skupiny izraelských rukojmích a cizích státních příslušníků ze zajetí Hamásu.

Na úvod se prezident zmínil o čtyřleté americko-izraelské občance Avigail Idanové.

„Před dvěma dny se jeden z našich amerických spoluobčanů dožil čtyř let. Své narozeniny, tyto narozeniny a nejméně 50 dní předtím strávila v zajetí Hamásu. Dnes je na svobodě a my s Jill se spolu s mnoha Američany modlíme, aby byla v pořádku,“ řekl.

„Nepřestaneme pracovat, dokud se každý z rukojmích nevrátí ke svým blízkým,“ dodal Biden.

27.11.2023 04:07 Daniel Žingor253Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

6 komentářů

 1. Jaromír Vykoukal

  27. 11. 2023

  Odpovědět

  Nemusí se mnou nikdo souhlasit , ale tuto válku právě vyhrál Hamas. Hamás drží Izraelce v pasti a diktuje si podmínky. Čtyři dny umožní oběma stranám obnovit své síly, ale výhodu mají teroristé, protože jim v obležení hrozilo zničení a nyní se mohou vyprostit, doplnit své zásoby, přeskupí své bojové pozice na jih enklávy a připraví se lépe na další boj. Takže další izraelská ofenziva už bude těžší. Izraelská armáda tak ztratila výhodu úspěšného útoku i taktiky. Je otázka sjetli na současný vojenský úspěch dokáže navázat. Obnovený zápas bude pro ni podstatně obtížnější a mnoho vojáků v nastražených pastích zahyne. Hamás nabízí deset zajatců za každý den příměří. Doufá totiž, že mezitím zesílí americký nátlak na ukončení války, protože je prezident Joe Biden pod palbou demonstrantů a levicového křídla své strany. Blíží se volby a dlouhodobou válku v Gaze neustojí. Z čistě vojenského hlediska je nejhorší na celé pofiderní dohodě izraelský a americký souhlas s každodenní šestihodinovou přestávkou v monitorování pohybu islamistických bojovníků. Takže šest hodin každý jeden den si Hamas dělá co chce. Přesunuje rukojmí, zbraně , materiál, krade potraviny i pohonné hmoty z humanitární pomoci. Asi se tím přestanu zatěžovat, Izrael se nijak nepouučil ze všech těch bojů s Hamasem a Hizballahem, Vem to všechno čert.

  • Miroslava Halžová

   27. 11. 2023

   Odpovědět

   Já jsem spíše za předkládání Bohu. On může dělat věci, které ani netušíme. A z Izraele jdou občas zprávy, ze i dělá! Např. distanc Íranu od přímého zapojení do války (přestože nepřímo působí přes "proxíky") je podivuhodný. Ani Hizballáh, který sice "zlobí", se zatím neodvázal naplno...

   • Jaromír Vykoukal

    27. 11. 2023

    Odpovědět

    Víte, já nejsem věřící člověk. Na věci se dívám pragmaticky. Ale třeba mi dokážete odpovědět, kde byl Bůh, když Hamas a plalestinští Arabové z Pásma Gazy masakrovali festival, znásilňovali, upalovali, a jinak příšerně hrůzně vraždili Izraelce..

    • Andrea

     28. 11. 2023

     Odpovědět

     Pan Jaromír, môžem Vám dať na odpoveď, kde bol Boh, ked sa diali ohavné veci v Izraeli? Bol presne tam. Kto je veriaci a kto je neveriaci? Ten,kto vyhlasi, že verí v existenciu Boha? ten je veriaci? Sú len ľudia bezboznici - bez Boha, čo Ho nepoznajú a naozajstní zbozni, čo Ho poznajú. Vystúpte na vysoký vrch do hlbších hor a pozrite si dobre krajinu pod sebou. Potom skúste vyhlásiť, že Boh je zlý alebo že On nie je. Prečo musíme vychovať dieťa, učiť ho dobre a od malička netreba učiť dieťa, aby niečo vyplatilo? prečo nás tak láka zle a dobre robiť je námaha? Nie je náhodou problém v ľudskom srdci? Vyberáme si zle, Jaromír. Naše srdce je skazené. A Boh je ten, čo zadržiava zlo a je to On, čo nechá zlo, aby sa prejavilo. V jednej piesni sa spieva - " Ty znáš, čo že skrýva v našej srdci a presto nás nechávas žiť...." Ak sa chcete hnevať na Boha, aspoň sa obťažujte Ho spoznať. Viete, ako spoznáte. Existuje jedna kniha, kde nám zanechali " zjavenie" seba samého. Aj odpoveď, kde je On, keď sa dejú tie najhoršie veci? Spoznajte Ho osobné a potom vyberte nad ním súd. Nech Vám poradí dobrý priateľ,ktorý cesky preklad Biblie je najztozumitelnejsi. A môžete Ho skúsiť poprosiť, aby Vám dal porozumieť. Nemáte čo stratiť. Teším sa Vašej láske voči Izraelu. Buďte za to veľmi požehnaný. Bohom, ktorý necháva tento národ tak trpieť. Andrea

  • Daniel Žingor

   27. 11. 2023

   Odpovědět

   :) vsadíme se??

   • Jaromír Vykoukal

    27. 11. 2023

    Odpovědět

    O co? Až se za pár dní uvidíme v ve Valticích, tak si to probereme a potom se vsadíme. myslím si že jsem vyhrál už nyní, ale pravda je, že myslet znamená ne vždy vědět. Faktem je ta skutečnost, že já osobně nemám návod na řešení Pásma Gazy - ani vojensky, ani jak s rukojmími, ani co bude po válce. Kdyby to byla moje odpovědnost, pokračoval bych v boji. Hamas rozumí jen síle a jakýkoliv ústupek či jednání je pro něj vítězství a přiznání slabosti. A až by utrpěl oparvdu katastrofální ztráty, potom bych možná jednal. A hlavně, je potřeba dát najevo těm hrdinům co se skrývají všude možně a Gazany ženou do války, že i na ně dojde.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.