Praha Jeruzalém

Premiér Benjamin Netanjahu navštívil základnu Zikim, kde se 7. října odehrála hrdinská bitva.

Od: Israel National News 15. listopadu 2023 17:52

Premiér Benjamin Netanjahu ve středu navštívil výcvikovou základnu Velitelství domácí fronty IDF pro záchrannou a instrukční brigádu v Zikimu, kde byl informován o hrdinské bitvě, k níž došlo na několika místech současně v sobotu 7. října.

Premiér byl velitelem brigády plukovníkem Eladem Edrim, velitelem výcvikové základny podplukovníkem Danem Harushem a bojovníky brigády informován o hrdinství vojáků, včetně sedmi, kteří v boji padli.

Premiér Netanjahu byl rovněž informován o činnosti brigády, a to jak v běžných dobách, tak během války Železné meče.

„Jsem zde na základně Zikim se štábními instruktory a rekruty, kteří zde hrdinně bojovali proti teroristům, kteří je přišli zavraždit, a odvedli zde fantastickou práci. Ron zachovala chladnou hlavu, i když dostala kulku do hlavy, ale díky Bohu je všechno v pořádku. Velitelé, kteří zde vedli boj, žel několik jejich kamarádů padlo, ale odvedli práci a mnohé zachránili – tím, že mobilizovali, četli bitvu a šturmovali na teroristy. Proběhla zde velká akce,“ řekl premiér vojákům.

„Odráží to našeho ducha, naše vojáky – nejen v bitvě o jejich zastavení, ale také v pozemním útoku, který nyní probíhá v Gaze,“ pokračoval.

Netanjahu prohlásil: „Vzpomínáte si, jak nám říkali, abychom do Gazy nevstupovali? My jsme tam vstoupili. Říkali nám, abychom se nevstupovali na předměstí Gazy? Dosáhli jsme jich. Říkali nám, abychom nevstupovali do Šífy – vstoupili jsme do ní. V tomto duchu říkáme něco jednoduchého: V Gaze není místo, kam bychom se nedostali. Neexistují žádné takové úkryty. Pro vrahy z Hamásu neexistuje žádný úkryt ani útočiště. Dosáhneme a zlikvidujeme Hamás a přivedeme zpět naše rukojmí. To jsou naše dva posvátné úkoly.“

Premiér uzavřel: „Včera večer jsem znovu hovořil s americkým prezidentem Bidenem. Nepolevíme. Zlikvidujeme Hamás, dosáhneme naprostého vítězství a s vaší pomocí a pomocí Boha přivedeme zpět naše rukojmí.“

16.11.2023 05:05 Daniel Žingor267Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.