Praha Jeruzalém

Premiér Netanjahu upřesňuje, že Izrael nesouhlasil s příměřím v Gaze: Příměří nebude bez propuštění izraelských rukojmích.

Od: Israel National News 10. listopadu 2023, 1:28

Premiér Benjamin Netanjahu ve čtvrtek v rozhovoru s Brettem Baierem ze stanice Fox News upřesnil, že Izrael nesouhlasil s příměřím v Gaze a nebude s ním souhlasit, pokud nebudou propuštěna rukojmí.

Na otázku týkající se Spojených států a toho, jak důrazně prezident Joe Biden a jeho administrativa tlačí na humanitární pauzy, Netanjahu odpověděl: „No, jedna věc, se kterou jsme nesouhlasili, je příměří. Příměří s Hamásem znamená kapitulaci Hamásu, kapitulaci teroru a vítězství íránské osy teroru. Takže bez propuštění izraelských rukojmích příměří nebude.“

„Boje proti nepříteli, teroristům z Hamásu, pokračují, ale v určitých lokalitách chceme po určitou dobu, pár hodin tady, pár hodin tam, umožnit bezpečný průchod civilistů mimo zónu bojů. A to také děláme,“ vysvětlil.

Zdůraznil také, že Izrael nemá zájem na tom, aby v Gaze po válce vládl.

„Nechceme usilovat o to, abychom v Gaze vládli. Neusilujeme o okupaci, ale usilujeme o to, abychom jí i sobě zajistili lepší budoucnost na celém Blízkém východě. A to vyžaduje porážku Hamásu. Stanovil jsem si cíle. Nestanovil jsem časový plán, protože, víte, může to trvat déle,“ řekl Netanjahu Baierovi.

Netanjahu se také ohradil proti poslankyni Rašídě Tlaibové, která tvrdila, že věta „od řeky k moři“ představuje svobodu palestinských Arabů a není výzvou k vyhlazení Izraele. Tlaibová byla tento týden kvůli svým protiizraelským výrokům odsouzena Sněmovnou reprezentantů.

„No dobrá, od řeky k moři – od řeky k moři znamená, že žádný Izrael neexistuje – tedy od řeky Jordán ke Středozemnímu moři, což je zrovna ta malá oblast, která zahrnuje celý Izrael. Tam by tedy žádný Izrael nebyl. A tak to, po čem tato kongresmanka volá, je Palestina a genocida, likvidace židovského státu, jediného židovského státu židovského národa,“ řekl Netanjahu.

„To je absurdní. A já zdravím Kongres za to, že ji odsoudil. Ale to už je za hranicí. Myslím, že protesty, které vidíte, určitě zahrnují některé naivní lidi, ale je tam spousta lidí, kteří přesně vědí, co říkají,“ dodal.

10.11.2023 05:47 Daniel Žingor173Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jan Hora

    10. 11. 2023

    Odpovědět

    Omlouvám se, mimo téma, ale na Novinkách vyšel zajímavý článek o Křišťálové noci, zajímavé jsou i komentáře srovnávající K.N. s 7/10. A závěr ocituji: Za nebývale rostoucí vlnou nenávisti proti Židům jsou nejen tradičně znepřátelení Arabové či muslimové, ale i příznivci západní takzvané progresivní levice.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.