Praha Jeruzalém

Premiér dává jasně najevo, že Izrael bude bojovat až do vítězství a nebude souhlasit s příměřím v Gaze bez propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem.

Od: Israel National News 3. listopadu 2023, 18:40

Premiér Benjamin Netanjahu dal v pátek odpoledne v prohlášení pro tisk před začátkem šabatu jasně najevo, že Izrael nebude souhlasit s příměřím v Gaze bez propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem.

„Naše síly operují ve všech sektorech a se vší silou. Naše vítězství bude ostré a jasné, bude to vzkaz našim nepřátelům, vzkaz, který bude rezonovat po celé generace,“ prohlásil Netanjahu.

„Cílem našich nepřátel je zničení Státu Izrael. Říkám to vám a říkám to i jim – naši nepřátelé neuspějí. budou poraženi. Nepolevíme až do vítězství, dokud nebude dosaženo cílů, které jsme si stanovili – odstranění Hamásu, návrat našich rukojmích a návrat bezpečnosti pro naše občany a naše děti,“ dodal.

„Naši vojáci bojují s mimořádnou odvahou. Bojují v nelítostných bitvách, tváří v tvář. nepřetržitě likvidují teroristy. operují v terénu, zatímco letectvo pokračuje v bezprecedentních leteckých úderech proti Hamasu-ISIS.“

„Pokud jde o sever – opakuji a říkám našim nepřátelům: Nepodceňujte nás. Ta chyba by vás přišla draho. Zaplatili byste cenu, kterou si ani nedokážete představit,“ varoval Netanjahu v projevu, který zazněl v době, kdy měl projev vůdce Hizballáhu Hasan Nasralláh.

„Zároveň pokračujeme v činnosti na politické frontě. Dnes ráno jsem se setkal s americkým ministrem zahraničí Antony Blinkenem, vážím si jeho návštěvy u nás, oceňuji důslednou podporu prezidenta Bidena, americké administrativy a amerického lidu,“ pokračoval premiér.

„Ukázal jsem ministru zahraničí Blinkenovi video z kamer v pásmu Gazy. Mluvil o tom. Jedna z těch strašných věcí, které jsme viděli, byli dva mladí bratři, kteří vidí, jak je jejich otec zavražděn. Jeden z nich přijde o oči, volá své matce. A to je jen část hrůz na tomto videu.“

„Dal jsem jasně najevo, že pokračujeme ze všech sil a že Izrael odmítá dočasné příměří, které nezahrnuje propuštění našich rukojmích. Izrael nepovoluje vstup pohonných hmot do pásma Gazy a brání převodu finančních prostředků do pásma Gazy.“

„Občané Izraele, od vypuknutí strašlivé války o onom temném šabatu jsme ztratili stovky mužů a žen z bezpečnostních složek, policie a záchranných složek. Ztratili jsme skvělé bojovníky, skvělé Izraelce, sůl země, lidi, kteří ty zrůdy prostě zastavili svými těly, někdy i nehty,“ pokračoval Netanjahu.

„Každá naše padlá oběť zanechává v našich srdcích hlubokou díru. Každý z nich je pro svou rodinu, přátele, rodiče, milence a nás všechny celým světem. každý z nich obětoval svůj život pro naše životy. jménem celého národa chci vyjádřit soustrast pozůstalým rodinám. z vlastní zkušenosti znám hloubku zármutku. Truchlíme za každého padlého vojáka. naším cílem je operovat s minimálním rizikem pro naše síly, ale uděláme vše, co bude třeba, abychom dosáhli vítězství nad našimi nepřáteli. S Boží pomocí a s vaší pomocí, občané Izraele, to dokážeme a uspějeme. společně zvítězíme,“ uzavřel.

05.11.2023 05:41 Daniel Žingor139Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    6. 11. 2023

    Odpovědět

    Je mi jasné že IZrael tentokrát musí dotáhnout celou tuto válku až do konce. Potom to bude mít několik dopadů: další nepřátelé si uvědomí, že vše má své hranice a že mohou dopadnout stejně. Je mi jasné, že Netanjahu je pod těžkým tlakem. Myslím si, že to co se stalo, je z velké části jeho vina a až přijde čas, dostane pořádný průplach jater. Přesto si ale myslím že výroky typu, cituji: "Podle izraelské komerční televize Channel 12 a dalších médií předtím Netanjahu řekl, že možná bude třeba prošetřit, jestli měsíce protestů proti jeho vládě, včetně protestu rezervistů, kteří prohlásili, že už se nebudou hlásit do pravidelné služby, nepřispěly k motivaci Hamásu provést krvavý útok v jižním Izraeli". Měl by řídit zemi a vézt válku, ne spekulovat o tom, jestli bude trestně stíhat záložníky. Ti za tu hrůzu co se stala jistě nemohou, protože to co se stalo byl zcela jistě dlouhodobý zámysl a hodně dlouho připravovaná akce.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.