Praha Jeruzalém

Mluvčí IDF uvedl, že Yehudit Weissová byla zavražděna v Gaze: „Nedostali jsme se k ní včas“.

Od: Israel National News 16. listopadu 2023 21:16

Mluvčí IDF kontradmirál Daniel Hagari prozradil, že IDF objevila tunelovou šachtu v nemocnici al-Šifa v pásmu Gazy během operací v nemocnici, kterou Hamás využíval jako velitelské a kontrolní centrum.

Jednotky IDF patřící k jednotce Šaldag, 7. brigádě a dalším speciálním jednotkám v tuto hodinu pokračují v cílené činnosti v nemocnici al-Šifa. Dnes byla uvnitř nemocnice odhalena tunelová infrastruktura Hamásu. Dále bylo objeveno nastražené vozidlo připravené pro masakr 7. října, které obsahovalo velké množství zbraní a munice.

Současně v rámci pokračující pozemní činnosti a prohledávání nemocnice Rantisi pokračovaly jednotky jednotky Yahalom a 401. brigády v odkrývání operačního tunelu.

Hagari se rovněž zabýval nalezením těla Jehudit Weissové, 65leté ženy, která byla 7. října unesena z kibucu Be’eri. Tělo Weissové bylo nalezeno poblíž nemocnice al-Šifa.

„Yehudit byla zavražděna v pásmu Gazy. Žel jsme se k ní nedostali včas,“ řekl.

Jednotky IDF nadále operují v oblasti nemocnice al-Šifah a také nemocnice Rantisi a nemocnice Al Quds, kde byly odhaleny další důkazy o zneužívání nemocnic v Gaze Hamásem k vojenským účelům.

18.11.2023 05:00 Daniel Žingor162Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    20. 11. 2023

    Odpovědět

    Všechno dokuemtovata ve velké valit do médií, na internet - to musí být ofenziva... jinak je to celé k ničemu.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.