Praha Jeruzalém

Toto je 52 vojáků, kteří hrdinně padli v boji proti teroristům z Hamásu v Gaze.

Od: Israel National News 16. listopadu 2023, 13:17

Mluvčí jednotky IDF jmenoval 52 vojáků, kteří od začátku pozemní invaze padli v boji v Gaze.

Ve čtvrtek 16. listopadu IDF oznámila, že dvaadvacetiletý kapitán Šlomo Bin-Nun z Modiinu padl během operační činnosti v severní Gaze ve středu večer. Bin-Nun byl velitelem roty praporu 202 výsadkové brigády.

Dříve téhož dne IDF oznámila, že v boji v severním pásmu Gazy byli zabiti 22letý kapitán Asaf Master z kibucu Bahan, velitel čety 601. praporu 401. brigády, a 22letý kapitán Kfir Itzhak Franco z Jeruzaléma, velitel čety 52. praporu 401. brigády.

V úterý 14. listopadu padli v boji na severu Gazy dva vojáci IDF: kapitán v záloze Omri Yosef David, 27 let, z Karmielu, zástupce velitele roty ve 12. negevské brigádě, a kapitán Yedidya Asher Lev, 26 let, z Tal Menaše, zástupce velitele roty v praporu Shaked brigády Givati.

V úterý také IDF oznámila, že rotmistr Roee Marom, 21 let, z Ra’anany, který sloužil v 906. praporu, a rotmistr v záloze Raz Abulafia, 27 let, z Rišponu, voják 6863. praporu 12. brigády, padli v boji v severní Gaze:

V pondělí ráno IDF oznámila, že dva příslušníci brigády Commando, major Isachar Natan, 28 let, z Kirjat Malachi, a rotmistr Itay Shoham, 21 let, z Roš Haajn, padli v boji v severním pásmu Gazy.

V sobotu večer oznámil mluvčí IDF jména dalších pěti vojáků, kteří o víkendu padli v Gaze: štábní seržant v záloze Matan Meir, 38 let, z Odemu, bojoval v praporu 697 brigády 551; major v záloze Moshe Yedidya Leiter, 39 let, z Ein Tzurimu, velitel roty praporu 697 brigády 551, sloužil jako velitel roty v jednotce Šaldag; rotmistr v záloze Yosef Chaim (Yossi) Hershkowitz, 44 let z Gva’ot, bojoval v praporu 697 brigády 551; rotmistr v záloze Sergej Šmarkin, 32 let z Kirjat Šmony, bojoval v praporu 697 brigády 551, a rotmistr v záloze Natanel (Nati) Haroš, 34 let z Jeruzaléma, bojoval v jednotce administrativní pomoci 5084 v brigádě Givati, padl během bojů v severní Gaze.

V pátek IDF oznámila, že rotmistr Jehonatan Jicchak Samo, voják výsadkové brigády z Carmei Tzur, zemřel několik dní poté, co byl těžce zraněn v boji s teroristy Hamásu v Gaze.

Štábní seržant Gilad Rozenblit, 21 let, z kibucu Ginegar, padl ve čtvrtek při operační činnosti v severní Gaze. Rozenblit sloužil jako bojový zdravotník v 52. praporu 401. brigády („Železné stopy“).

Ve čtvrtek také padl v boji v Gaze rotmistr v záloze Dov Moše (Dovy) Kogen, 32 let z Novu, příslušník jednotky Šaldag. Kogen byl třetím členem jednotky Šaldag a 36. vojákem IDF, který padl od začátku pozemní operace.

Seržant Eliahou Benjamin Elmakayes, 29 let, z Jeruzaléma, bojoval v ženijním praporu 8219 v brigádě 551 a ve středu padl v boji v centrální Gaze.

IDF ve středu schválila ke zveřejnění, že rotný Noam Yosef Abu, 20 let z Dimony, voják brigády Nahal, padl v boji v severní části pásma Gazy.

Dříve ve středu bylo oznámeno, že rotmistr Yonatan Hatzor, 22 let z Katziru, a rotmistr v záloze Yaacov Ozeri, 28 let, z Kfar Shamai, padli v boji na severu Gazy, oznámila IDF. Hatzor bojoval v jednotce IDF Šaldag a Ozeri v 52. praporu 401. obrněné brigády.

Kromě toho byli v úterý večer v bojích v severním pásmu Gazy vážně zraněni tři vojáci. Jejich rodiny byly informovány.

V pondělí ráno IDF oznámily smrt 22letého rotmistra Šahara Cohena Mivtacha z Karmielu, který padl v neděli v boji na severu Gazy.

V neděli, týden poté, co se na severní hranici převrátil jeho tank, zemřel na následky zranění rabín Naaran Eshchar, rabín z ješivy Šadmot Mehola. Rabín Na’aran Eshchar daroval ledvinu muži, kterého neznal, teprve před čtyřmi měsíci, a kvůli tomu neměl být přijat do válečných záloh. On však trval na svém.

Seržant Yonatan Maimon, voják IDF v brigádě Nahal, byl zabit v boji s teroristickou organizací Hamás v severní Gaze v sobotu večer. Maimonova rodina byla o smrti svého syna informována.

V sobotu večer IDF jmenovala další čtyři vojáky, kteří padli v boji v Gaze.

Pětadvacetiletý major Jehuda Natan Cohen ze Šadmotu Mechola byl velitelem Givati, který padl v severní Gaze.

Štábní seržant Gilad Nehemya Nitzan, 21 let ze Šiló, voják komanda Givati, padl v boji v severní Gaze.

Rotný Yonadav Raz Levenstein, 23 let z Maaleh Adumim, voják komanda Givati, padl v boji v severní Gaze.

Rotmistr Lior Arazi, 25 let z Givat Haim Ihud, zdravotník jednotky Šaldag, padl v boji v severní Gaze.

V pátek ráno IDF jmenovala čtyři vojáky, kteří padli v boji na severu Gazy: Kapitán Beni Wais, 22 let, z Haify, velitel čety 195. praporu 460. brigády.

Nadrotmistr v záloze Uriah Mash, 41 let, z Talmonu, který bojoval v 52. praporu 401. brigády.

Rotmistr v záloze Yehonatan Yosef Brand, 28 let, z Jeruzaléma, který bojoval v 52. praporu 401. brigády.

Seržant major v záloze Gil Pishitz, 39 let, z Hariše, řidič tanku v 9. praporu 401. brigády.

Později v pátek byl při bojích s Hamásem v severní Gaze zabit rotný Itai Sa’adon, 21 let, z galilejské obce Har Halutz. Sa’adon bojoval v 52. praporu 401. brigády.

Kromě toho IDF uvedla, že seržant první třídy v záloze Yedidya Eliyahu, 25 let z Karnei Shomron, který bojoval v praporu 8170 bojového ženijního sboru, padl v boji v Gaze.

Ve čtvrtek večer bylo schváleno ke zveřejnění, že výsadkář IDF Yair Nifousy byl zabit v boji proti teroristům Hamásu v pásmu Gazy.

Rotný Nifousy, dvacetiletý obyvatel Adi, sloužil ve 101. výsadkovém praporu. Ve středu večer byl vážně zraněn v boji na severu Gazy a ve čtvrtek svým zraněním podlehl.

Ve stejné bitvě byl zraněn i další voják ze 101. praporu.

Dalším vojákem, který padl v boji v severním pásmu Gazy, byl podplukovník Salman Habaka, 33 let, z Januh-Jat.

Osm vojáků z praporu Givati Tzabar bylo zabito, když protitanková střela zasáhla jejich obrněný transportér: Adi Danan, 20 let, z Javne, Halel Solomon, 20 let, z Dimony, Erez Mishlovsky, 20 let, z Oranitu, Adi Leon, 20 let, z Nili, Ido Ovadia, 19 let, z Tel Avivu, Lior Siminovich, 19 let, z Herzliye, Roei Dawi, 20 let, z Jeruzaléma, a Pdaya Mark, 22 let, z Otnielu.

Kromě toho Ariel Reich, 24 let, z Jeruzaléma, a Asif Luger, 21 let, z Yaguru, vojáci ze 77. obrněného praporu, zahynuli, když jejich tank najel na výbušné zařízení.

Později během dne byla zveřejněna jména dalších tří vojáků, kteří padli v boji v pásmu Gazy: Roee Saragusti, velitel družstva v brigádě Givati, Itai Yehuda a Shai Arus.

Kromě toho byli během bojů toho dne vážně zraněni dva vojáci.

V úterý byla povolena ke zveřejnění jména dvou vojáků IDF, kteří padli v boji proti teroristické organizaci Hamás na severu Gazy.

Seržant Roei Wolf, 20letý obyvatel Ramat Ganu, a seržant Lavi Lipshitz, 20letý obyvatel Modi’in-Maccabim-Re’ut, byli zabiti během pozemních bojů proti Hamásu na severu Gazy.

Oba vojáci sloužili v jednotce komanda brigády Givati. Byli zabiti granátometem, který byl vystřelen na budovu, v níž byli vojáci Givati v té době umístěni.

IDF zahájila pozemní operace v severní Gaze v pátek, téměř tři týdny poté, co teroristé Hamásu zmasakrovali v jižním Izraeli více než 1 400 lidí.

Během pozemních vpádů do Gazy byla ze zajetí úspěšně zachráněna vojínka Ori Megidish, vojákyně IDF, která byla jednou ze stovek lidí unesených teroristy do Gazy 7. října.

17.11.2023 05:34 Daniel Žingor137Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.