Praha Jeruzalém

252. divize vstoupila do Gazy minulou sobotu. Je to poprvé od první libanonské války, kdy do bojů vstoupila celá záložní divize.

Od: Israel National News 8. listopadu 2023 19:39

252. divize (Sinajská divize) bojuje od minulé soboty v severní části pásma Gazy. Skládá se ze čtyř pěších brigád (záložní jednotky Givati a výsadkářů) a záložní obrněné brigády.

V uplynulých dnech jednotky divize zajistily oblast Bejt Hanúnu prostřednictvím operace zaměřené na likvidaci teroristů a demolici teroristických tunelů a vojenské infrastruktury teroristické organizace Hamas. Od začátku pozemní operace zlikvidovaly jednotky divize v oblasti Bejt Hanúnu a Džabalíje stovky teroristů, včetně vysoce postavených operativců teroristické organizace Hamás. Mezi zlikvidovanými teroristy byl za pomoci letectva i velitel praporu Bejt Hanún. Síly zničily teroristické komplexy Hamásu, které zahrnovaly bojové pozice napojené na systém tunelů a vedoucí k velitelství, které jsou umístěny pod civilním obyvatelstvem.

Bojové úsilí na zemi je podporováno dělostřeleckými údery 454. dělostřelecké brigády. V režii pozemních sil a přesných zpravodajských informací zničila brigáda tento týden přibližně 300 cílů, včetně podzemních cílů, pozorovacích pozic a protitankových postavení. Síly divize jsou součástí bojů a operují od soboty 7. října, kdy prováděly záchranné a obranné mise v obcích a na životně důležitých komunikacích.

Velící důstojník 252. divize, BG Moran Omer, prohlásil: „Pro divizi a celou záložní sestavu je to rozhodující okamžik, kdy záložní divize manévruje po boku pravidelných divizí a dokazuje sílu a kvalitu IDF, a to jak v pravidelné, tak v záložní službě. Připravovali jsme se na to celé roky. Naší povinností je nyní obnovit mír a bezpečnost našich civilistů. Naši záložníci a jejich rodiny jsou výrazem naší jednoty, ochoty bránit náš lid, jak jen to bude nutné, a jediného výsledku – odhodlání v každém střetu s nepřítelem – až do vítězství.“

09.11.2023 05:04 Daniel Žingor225Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Eva Beckova Ing

    9. 11. 2023

    Odpovědět

    Vratte sa z kazdej vojenskej operacie zdrave a zdravi.Mier, pokoj a pohodu statu Izrael

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.