Praha Jeruzalém

Premiér reagoval na tvrzení předsedy Palestinské samosprávy, že za masakrem ze 7. října stojí Izrael.

Od: Israel National News 19. listopadu 2023, 19:16

Premiér Benjamin Netanjahu vydal prohlášení v reakci na tvrzení ministerstva zahraničí Palestinské samosprávy, že za smrtí lidí zmasakrovaných 7. října stojí Izrael

„Palestinská samospráva v Ramalláhu dnes řekla něco naprosto absurdního. Popřela, že to byl Hamás, kdo provedl strašlivý masakr na přírodním festivalu poblíž Gazy. Ve skutečnosti obvinila Izrael, že tento masakr provedl. To je naprostý zvrat pravdy,“ zahájil premiér.

„Abú Mazen (Mahmúd Abbás), který v minulosti popíral existenci holocaustu, dnes popírá existenci masakru Hamásu, a to je nepřijatelné,“ dodal.

„Mým cílem je, aby den poté, co zničíme Hamás, jakákoli budoucí civilní správa v Gaze nepopírala masakr, nevychovávala své děti k tomu, aby se staly teroristy, neplatila za teroristy a neříkala svým dětem, že jejich konečným cílem v životě je vidět zničení a rozpuštění Státu Izrael. To je nepřijatelné a není to cesta k dosažení míru,“ uzavřel.

Ministerstvo zahraničních věcí Palestinské samosprávy dříve v neděli zveřejnilo oficiální oznámení, v němž se uvádí, že „podle arabských médií předběžné vyšetřování izraelské policie naznačuje, že izraelské vrtulníky bombardovaly izraelské civilisty přítomné na festivalu a že za rozsáhlou destrukci v regionu je odpovědné IAF,“ uvádí se ve zprávě.

V návaznosti na to zpráva tvrdí, že izraelské síly aktivovaly „Hannibalův protokol“, který podle prohlášení umožňuje izraelským silám zabíjet a dobývat vše, co jim stojí v cestě.

Zpráva dochází k závěru, že existuje důvod pochybovat o izraelských zprávách o ničení v okolí Gazy. „Smrt a zkáza v oblasti, zejména v těch částech, které byly natočeny na videozáznam, ukázaly destrukci a požáry, které vypukly v několika domech v důsledku izraelského bombardování. Požadujeme, aby všechna média a mezinárodní orgány izraelské zprávy konkrétně prověřily.“

20.11.2023 04:49 Daniel Žingor191Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

3 komentáře

 1. Karel Pittner

  20. 11. 2023

  Odpovědět

  S prolhanou verbeží nechci mít nic společného. Vypadají jako lidi, ale nejsou to lidi ...

  • Daniel Žingor

   21. 11. 2023

   Odpovědět

   S tím bych byl opatrný - tak nezačíná denacifikace, ale nacifikace...

 2. Andrea

  20. 11. 2023

  Odpovědět

  a čo povie palestínska samospráva na priznania Hamasu, na chvály z Iránu, na zverejnené ohavné videá Hamasom... a vôbec, čo povedia na únos a zadržiavanie Izraelských civilistov v Gaze? Chcú poprieť aj existenciu napr.slnka?

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.