Praha Jeruzalém

IDF schválila ke zveřejnění jména vojáků, kteří padli v boji proti teroristům z Hamásu v pásmu Gazy.

Israel National News 1. listopadu 2023 16:59

Mluvčí jednotky IDF ve středu ráno povolil zveřejnění jmen 15 vojáků, kteří padli v boji v pásmu Gazy.

Osm vojáků z praporu Givati Tzabar bylo zabito, když protitanková střela zasáhla jejich obrněný transportér: Adi Danan, 20 let, z Javne, Halel Solomon, 20 let, z Dimony, Erez Mishlovsky, 20 let, z Oranitu, Adi Leon, 20 let, z Nili, Ido Ovadia, 19 let, z Tel Avivu, Lior Siminovich, 19 let, z Herzliye, Roei Dawi, 20 let, z Jeruzaléma, a Pdaya Mark, 22 let, z Otnielu.

Kromě toho Ariel Reich, 24 let, z Jeruzaléma, a Asif Luger, 21 let, z Yaguru, vojáci ze 77. obrněného praporu, zahynuli, když jejich tank najel na výbušné zařízení.

Později během dne byla zveřejněna jména dalších tří vojáků, kteří padli v boji v pásmu Gazy: Roee Saragusti, velitel družstva v brigádě Givati, Itai Yehuda a Shai Arus.

Kromě toho byli během bojů v uplynulém dni vážně zraněni dva vojáci. Jejich rodiny byly vyrozuměny.

V úterý byla schválena ke zveřejnění jména dvou vojáků IDF, kteří padli v boji proti teroristické organizaci Hamás na severu Gazy.

Seržant Roei Wolf, 20letý obyvatel Ramat Ganu, a seržant Lavi Lipshitz, 20letý obyvatel Modi’in-Maccabim-Re’ut, byli zabiti během pozemních bojů proti Hamásu na severu Gazy.

Oba vojáci sloužili v jednotce komanda brigády Givati. Byli zabiti granátometem, který byl vystřelen na budovu, v níž byli vojáci Givati v té době umístěni.

IDF zahájila pozemní operace v severní Gaze v pátek, téměř tři týdny poté, co teroristé Hamásu zmasakrovali v jižním Izraeli více než 1 400 lidí.

Během pozemních vpádů do Gazy byla ze zajetí úspěšně zachráněna vojínka Ori Megidish, vojákyně IDF, která byla jedním ze stovek lidí unesených teroristy do Gazy 7. října.

02.11.2023 05:01 Daniel Žingor210Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jan Hora

    2. 11. 2023

    Odpovědět

    Strom svobody musí být občas zalit krví vlastenců. Čest jim!

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.