Praha Jeruzalém

Kolik Židů musí zemřít, než nás přestanete obviňovat ze všeho, co se děje?

Autor: Jair Lapid, Times of Israel, 25. října 2023

Zde je první otázka: Kolik Židů musí zemřít, než nás přestanete obviňovat ze všeho, co se děje? Protože v tu temnou sobotu před dvěma týdny bylo zavražděno 1400 lidí. Kolik jich ještě potřebujete? Další tisíc? Deset tisíc? Šest milionů? Ano, zašel jsem až sem. Zmínil jsem se o holocaustu. Netaktní, já vím. Židé to vždy dělají, že? Vytahují holocaust, aby se mohli prohlásit za oběti. Nefunguje to. Šest milionů je pro vás jen číslo. Stejně jako 1400.

Možná vás to číslo chrání. Tímto způsobem nemusíte přemýšlet o lidech za číslem. O babičce, která byla zavražděna se svou autistickou vnučkou, jež milovala Harryho Pottera. Nebudete tak muset myslet na Abigail. Jsou jí 3 roky. Chamas ji unesl do Gazy. Kdo unese tříletou holčičku? Co s ní udělají? Jak je možné, že existují lidé, kteří demonstrují proti Abigail a na podporu lidí, kteří ji unesli?

Druhá otázka je tato: Osvobozují vás vaše pocity od znalosti faktů? Chápu, že máte pocit, že Palestinci trpí, opravdu to cítíte, je to silný pocit, ale opravdu vás skutečná fakta vůbec nezajímají?

Víte například, že Chamas nepodporuje dvoustátní řešení? Nechtějí ani osvobodit Palestinu. Oni nejsou tímto druhem hnutí. Chamas není palestinské národní hnutí, pletete si ho s Palestinskou samosprávou. Tyto dvě organizace jsou hořkými rivaly. Chamas je radikální islamistická organizace jako ISIS. Jejich cílem je islámský chalífát napříč Blízkým východem bez Židů, bez LGBT lidí, bez křesťanů, dokonce bez umírněných muslimů.

A co LGBT lidé? Opravdu vás nezajímá, že lidé, které podporujete, věší gaye? Nezajímá „Queers for Palestine“ Ahmed Abu Marakhia, mladý palestinský gay, kterému se sice podařilo uprchnout do Izraele, ale byl unesen Chamasem, zavražděn a jeho tělo bylo poté zohaveno?

Podle mých odhadů je toto to místo, kdy přestanete číst, protože to nepomůže. Cítíte se jinak, a tak musí být něco špatně s tím, co čtete, a nikoliv s tím, co cítíte. Pokud jde o vás, moje slova považujete za nepříjemnou manipulaci, kterou je lepší ignorovat.

Slibuji, že dokážete najít fakta, která budou lépe vyhovovat vašim pocitům. Bude s nimi jen jeden problém – budou se mýlit. Důvodem, proč jsou tak dostupná na vašich sociálních médiích, je to, že Chamas a Íránci financují obrovskou síť dezinformátorů, která se zaměřují na vytváření algoritmů ultraliberální levice. Pokud jste ten typ člověka, který na Googlu hledá „práva trans lidí“ nebo „protesty proti klimatu“, brzy zjistíte, že se jejich propaganda objeví ve vašem zdroji. Budete se u toho cítit dobře, ale i tak bych vám doporučil zkontrolovat, proč v Gaze nejsou trans lidé, ani jeden.

A třetí otázka je tato: Víte, že na první dvě otázky existuje jednoduchá odpověď? Existuje důvod, proč proti nám v těchto dnech protestujete, a jako všechno ostatní to pochází z pocitů. Protože na rozdíl od všeho, co si o sobě myslíte, všeho, co říkáte o tom, že nerozlišujete lidi podle barvy pleti, že jste humanisté, zastánci lidských práv a všechno ostatní, máte ještě jeden osobnostní rys – jste antisemité.

Vím, že si myslíte, že nejste, ale jste.

04.11.2023 05:10 Radek Hejtet411Zdroj: The Times of Israel

3 komentáře

 1. Petr Moravec

  4. 11. 2023

  Odpovědět

  Pana Lapida z mnoha důvodů nemusím. Byl to on, kdo se nerozpakoval spojit se s krajní levicí, aby odstavil premiéra Netanjahua ve volbách 2021, ale v tomto případě využil svou televizní immage a výmluvnost správným způsobem.

  • Andrea

   4. 11. 2023

   Odpovědět

   takisto súhlassim. teraz sa Izrael spojil proti spoločnému nepriateľovi. Tu poslednú vetu vystihol presne s antisemitizmom. Dosť tvrdé slová presne namierené na pokrytectvo ľudí. Vytykam mu však, že do prejavu ťahal LGBTI. Ich ideológia je nebezpečná, je na strane satana, podobne aj Green Deal. Obe ale budú hrať žial hlavne úlohy blízkej " novej" budúcnosti.

 2. Zdeněk Hanák

  4. 11. 2023

  Odpovědět

  Je to stručné, jasné a pravdivé.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.