Praha Jeruzalém

Dohoda by zahrnovala propuštění žen a nezletilých zatčených za teroristickou činnost, v zajetí Hamásu by zůstalo téměř 200 lidí.

Od: Israel National News 15. listopadu 2023, 15:00

Katar se pokouší zprostředkovat dohodu o propuštění 50 rukojmích zadržovaných teroristickou organizací Hamás v Gaze. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj obeznámený s rozhovory o propuštění 240 rukojmích držených Hamásem uvedl, že katarští vyjednavači usilují o dohodu, v níž by byla asi pětina rukojmích propuštěna výměnou za třídenní přestávku ve vojenských operacích Izraele v Gaze.

Podle zprávy by dohoda, na níž se podílejí i USA, zahrnovala propuštění žen a nezletilých zatčených za teroristickou činnost z izraelských věznic – a zvýšení množství humanitární pomoci, která je do Gazy dovážena.

Taková dohoda by v Gaze ponechala téměř 200 rukojmích v zajetí.

Americký prezident Joe Biden včera (v úterý) prohlásil, že věří, že k dohodě o propuštění rukojmích, které Hamás zadržuje v Gaze od 7. října, dojde.

Během úterního tiskového brífinku o politice jeho administrativy v oblasti změny klimatu byl Biden dotázán, zda se může vyjádřit k možné dohodě o propuštění rukojmích.

„Ano, mohu. Mluvil jsem s lidmi, kterých se to týká pravidelně – jeden každý den. Věřím, že k tomu dojde, ale nechci zacházet do podrobností,“ řekl.

Na otázku, zda má nějaký vzkaz pro rodiny rukojmích, prezident odpověděl: „Držte se. Už jdeme.“

Premiér Benjamin Netanjahu po Bidenových slovech řekl, že „naše srdce jsou se všemi rukojmími a jejich rodinami. Od začátku války nepřetržitě pracujeme na propuštění našich zajatců, včetně vyvíjení stále většího tlaku od začátku pozemní operace. Pokud a jakmile bude k dispozici něco konkrétního, co bychom mohli oznámit, učiníme tak.“

16.11.2023 05:00 Daniel Žingor132Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.