Praha Jeruzalém

Brigáda Kfir, založená v roce 2005, od začátku války lokalizovala a zničila 30 teroristických tunelových šachet.

Od: Israel National News 4. prosince 2023 16:02

Poprvé od svého založení v roce 2005 – brigáda Kfir operuje v pásmu Gazy: Síly Kfir lokalizovaly přes 30 tunelových šachet a zničily je, oznámil mluvčí IDF.

„Vojáci brigády bojují v těsné blízkosti teroristů Hamásu, lokalizují podzemní tunely Hamásu a ničí je,“ uvedla IDF.

Brigáda Kfir spolupracuje s ženijními, obrněnými a dělostřeleckými jednotkami, které operují v severní části pásma Gazy, aby porazily síly Hamásu a plnily další úkoly, jejichž cílem je umožnit IDF pokračovat v operaci v pásmu Gazy.

V rámci činnosti brigády v pásmu Gazy vojáci odhalili více než 30 tunelových šachet. Kromě toho vojáci řídili desítky leteckých úderů a asi 100 dělostřeleckých úderů a zničili mnoho cílů Hamásu. Kromě toho ženijní jednotky brigády zničily několik strategických tunelů Hamásu s nalezenými zbraněmi uvnitř.

Velitel brigády Kfir, plukovník Yaniv Barot uvedl: „Brigáda Kfir se na tento okamžik připravovala. Jsem hrdý na to, že mohu vést brigádu v její historicky první operaci. Jsem přesvědčen, že splníme všechny úkoly jako doposud ve válce. Brigáda doposud ve spolupráci s dalšími jednotkami lokalizovala a zničila více než 30 šachet. Spolupráce s letectvem je úzká a pro operační úspěch velmi významná. V každém dni boje se denně učíme, zlepšujeme a zdokonalujeme naše schopnosti a budeme v tom pokračovat.“

05.12.2023 05:24 Daniel Žingor193Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.