Praha Jeruzalém

IDF tvrdí, že se teroristé v Judeji a Samaří začali sami udávat bezpečnostním složkám.

Autor: Kobi Finkler 7. prosince 2023 22:59

Bezpečnostní představitel, který hovoří pod podmínkou anonymity, řekl Arutz Sheva-Israel National News, že v posledních týdnech se během operací zaměřených na pátrání po hledaných teroristech v Judeji a Samaří objevil jev, který v minulosti nebyl pozorován.

Hledaní teroristé se sami vzdávají jednotkám IDF poté, co se stali svědky intenzivní vojenské činnosti ve vesnicích a „uprchlických“ táborech.

Podle armády se v minulosti stávalo, že pokud vojáci dorazili k domu hledaného teroristy a ten tam nebyl, jednotky pracovaly následující den nebo o několik dní později. Nyní se situace změnila a teroristé se nejen udávají; podle údajů IDF od začátku války mnoho teroristů, zejména těch, kteří patří k Hamásu, ubralo ze svých operací a pochopilo, že IDF změnila svůj modus operandi.

Jestliže ještě před měsícem přicházeli vojáci do některé z vesnic nebo „uprchlických“ táborů a po útoku výbušninou opětovali palbu, dnes je podle rozkazu velitele divize nulová tolerance. I když je hozen kámen, vojáci reagují plnou silou. Důvodem je pochopení, že IDF už má dost tolerování nepokojů a snaží se je eliminovat, kdekoli začnou.

IDF nedávno začala zpřísňovat zátarasy v okolí Šechemu (Nábulusu), což vychází z pochopení, že to, co se stalo na hranicích Gazy, se může stát i v Judeji a Samaří. Cílem nařízení je obnovit pocit bezpečí v oblasti.

Od začátku války bylo jen v sektoru Samaří provedeno 300 ofenzivních operací, při nichž byly zdemolovány domy čtyř teroristů, zatčena teroristická buňka, která provedla mnoho útoků, a zatčena teroristická buňka, která hodila výbušné zařízení na skupinu vojáků Egoz u Josefova hrobu. Celkem bylo v sektoru zatčeno 211 hledaných teroristů, byly zabaveny soustruhy a proběhly brigádní operace v Balatě i v Askaru.

08.12.2023 04:23 Daniel Žingor359Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    8. 12. 2023

    Odpovědět

    Vytrvat a plnit cíl. Jiná cesta není.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.