Praha Jeruzalém

Palestinské zdroje spatřily tanky IDF na předměstí Chán Júnisu.

Od: All Israel News 3. prosince 2023

Izraelský představitel v neděli poprvé potvrdil, že izraelská armáda začala operovat na jihu pásma Gazy.

„Tvrdě a důkladně jsme bojovali na severu pásma Gazy a nyní budeme bojovat i na jihu,“ uvedl náčelník generálního štábu IDF genpor. Herzi Halevi v neděli večer.

Izraelská armáda zahájila pozemní invazi do pásma Gazy 27. října, po dvaceti dnech intenzivního leteckého bombardování cílů Hamásu po invazi teroristické skupiny a masakru v izraelských pohraničních obcích.

Halevi se vyjádřil během prohlídky divize IDF v Gaze a po rozhovoru se záložníky sloužícími v tomto sektoru.

„Díváme se na toto příměří, do kterého jsme téměř zlikvidovali dvě brigády Hamásu na severu pásma Gazy. Divize 162 IDF stále pracuje uvnitř (pásma Gazy), aby prohloubila úspěch a zasáhla další bataliony,“ řekl Halevi.

„Včera a dnes jsme zabili velitele praporů a brigád, mnoho operativců, a včera ráno jsme zahájili stejný postup na jihu pásma Gazy, nebude o nic méně silný než tento, nebude mít o nic menší výsledky než tento a velitelé v Hamásu se s IDF setkají všude velmi, velmi silně.“

„Máme možnosti, jak to udělat co nejdůkladněji, a stejně jako jsme to udělali silně a důkladně na severu pásma Gazy, děláme to nyní i na jihu pásma Gazy a pokračujeme také v prohlubování úspěchů na severu pásma Gazy,“ dodal.

S obnovením bojů minulý pátek provedla IDF několik leteckých úderů ve městě Chán Júnis na jihu pásma Gazy.

V neděli palestinské zdroje poprvé oznámily, že izraelské tanky a obrněná vozidla vjely do jižní části pásma Gazy a byly spatřeny na okraji města.

IDF rovněž rozeslala letáky, které varují obyvatele Chán Júnisu, aby se přesunuli do bezpečných míst v jižní části pásma Gazy.

04.12.2023 05:34 Daniel Žingor136Zdroj: All Israel news

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.