Praha Jeruzalém

Premiér Netanjahu navštívil záložníky pěchoty a dělostřelectva v severním Izraeli. „Jsem ohromen zdejším silným duchem; národ je na vás hrdý.“

Od: Israel National News 7. prosince 2023 17:34

Premiér Benjamin Netanjahu, ministr obrany Yoav Gallant a náčelník generálního štábu IDF generálporučík Herzi Halevi provedli na severním velitelství IDF vyhodnocení situace.

Situačního hodnocení se zúčastnil velitel Severního velitelství generálmajor Ori Gordin, důstojníci velitelského štábu a velitelé divizí. Během hodnocení zhodnotili činnost IDF na severní frontě a zpravodajskou a regionální situaci.

Později premiér spolu s velitelem Severního velitelství generálmajorem Ori Gordinem navštívil dělostřeleckou baterii v Horní Galileji, kde hovořil s pěšími a dělostřeleckými záložníky, kteří v uplynulých dvou měsících sloužili na frontové linii na hranici s Libanonem.

Netanjahu se seznámil s působením vojáků v oblasti a s jejich ochotou nadále pracovat pro bezpečnost Izraele.

„Jsem zde se záložníky, kteří projevují velkou ochotu k boji, k dokončení práce, k obnovení bezpečnosti – nejen pro jih, ale i pro sever. To je náš závazek,“ řekl premiér vojákům.

„Dnes večer zapálíte chanukové svíce. Během dnů bojů tato svíce stále šíří světlo, i přes smutek za naše syny a dcery, kteří padli, za rukojmí, kteří se ještě nevrátili, přivedeme je zpět, za zraněné, kteří trpí, a za civilisty, kteří také padli v odvážných bojích.

Na mě však zapůsobil zdejší silný duch. Vyjádřili jste ho a chci, abyste věděli, že nás zavazuje. Národ je na vás hrdý,“ dodal.

„Navrhuji, aby tomuto duchu věnovali pozornost i naši nepřátelé, protože pokud se Hizballáh rozhodne zahájit totální válku vlastníma rukama, promění Bejrút a jižní Libanon, nedaleko odsud, v Gazu a Chán Júnis. Jsme odhodláni dosáhnout vítězství; dosáhneme ho s vaší pomocí,“ uzavřel Netanjahu.

08.12.2023 04:14 Daniel Žingor206Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    8. 12. 2023

    Odpovědět

    Myslím si, že Hizballah nejsou idioti. Vidí co se děje v Gaze a snad už je jim jasné, že Izrael už své limity nehodlá nechat porušovat. Je odpovědností OSN, je odpovědností EU, že se pod jejch ochranou teroristické organiace mohly namnožit, vyzbrojit a vraždit.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.