Praha Jeruzalém

Vojáci prolomili obranné linie brigády Chán Júnis, obklíčili město a začali manévrovat v jeho centru.

Autor: Uzi Baruch 6. prosince 2023 21:58

98. divize, jejíž součástí je brigáda Commando a další speciální jednotky, zahájila během uplynulého dne kombinovanou ofenzivu na oblast Chán Júnis proti těžišti teroristické organizace Hamás.

Během několika hodin jednotky 98. divize prolomily obranné linie brigády Chán Júnis, obklíčily město a poprvé začaly manévrovat v srdci regionu.

Od začátku útoku vojáci zlikvidovali mnoho teroristů při střetech i prostřednictvím leteckých úderů a lokalizovali přibližně 30 tunelových šachet a zničili je.

IDF uvádí, že jednotky, které zahájily divizní ofenzívu, zasáhly mnoho teroristických cílů v regionu. Provedly nálet na zařízení praporu Hamasu a lokalizovaly zbraně a nálezy zpravodajských informací.

Brigáda Commando a brigáda Givati dosáhly centra Chán Júnisu a zahájily cílené nálety v centru města. Jednotky zlikvidovaly teroristy, zničily teroristickou infrastrukturu a lokalizovaly zbraně. Kromě toho byly zasaženy teroristické cíle, mezi nimiž byl i sklad zbraní, který se nacházel v mešitě.

Prapor v Chán Júnisu je jedním ze dvou dominantních praporů Hamásu. Město Chán Júnis je těžištěm teroristické organizace a je považováno za vojenský a vládní symbol. Celé politické i vojenské vedení Hamásu, včetně Jahjá Sinvara, vyrostlo v oblasti Chán Júnis. Nyní je město obklíčeno 98. divizí.

07.12.2023 05:46 Daniel Žingor209Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    7. 12. 2023

    Odpovědět

    Mám obavu že Hamas je v lepší kondici než by měl po dosud provedených bojových aktivitách být. jeho infrastruktura je na tom malém území kvalitě diverzifikovaná, stále je schopen pálit raketami - což považuji za dost divné- a jeho opravdové hlavy jsou zatím nedotčené. Navít to přímeří mu dalo prostor a čas na další vylepšení postavení, reakci na IDF používané taktiky a na reorganizaci. IDF se dostala zase do tempa, ale zatím to nestačí...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.