Praha Jeruzalém

Egyptští představitelé sdělili listu Wall Street Journal, že dohoda by měla zahrnovat propuštění dalších 10 rukojmích.

Autor: Elad Benari 1. prosince 2023, 4:46

Deník Wall Street Journal ve čtvrtek v noci informoval, že se Izrael a Hamás dohodly na prodloužení dočasného příměří v Gaze o osmý den.

Egyptští představitelé citovaní ve zprávě uvedli, že dohoda by měla zahrnovat propuštění dalších 10 rukojmích, většinou žen a dětí.

Izrael tuto zprávu zatím nepotvrdil.

Již dříve Channel 12 News informovaly, že Izrael dosud od Hamásu neobdržel seznam rukojmích, kteří budou v pátek propuštěni.

Zpráva dodala, že Izrael očekává, že přes noc obdrží prostřednictvím katarských zprostředkovatelů nový seznam, který obsahuje jména 10 žen, a dává ultimátum: „Máme nulovou toleranci. Pokud se Hamás pokusí na seznam umístit těla nebo lidi, kteří do této kategorie nepatří – obnovíme boje.“

Ve čtvrtek Hamás propustil dalších osm rukojmích poté, co byla dohoda o příměří prodloužena o další den.

Nili Margalit (41 let), Shani Goren (29 let), Ilana Gritzewsky (30 let), Sapir Cohen (29 let), Aisha Alziadana (17 let), Bilal Alziadana (18 let), Mia Schem (21 let) a Amit Soussana (40 let).

Oficiální oznámení o předchozím prodloužení příměří ve čtvrtek ráno přišlo pouhých 15 minut před jeho vypršením.

Čtvrteční seznam rukojmích zahrnoval osm žen a dětí namísto deseti poté, co Hamás prohlásil, že součástí dohody byli i dva rusko-izraelští rukojmí propuštění jako gesto ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi předchozího dne.

01.12.2023 05:22 Daniel Žingor136Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.