Praha Jeruzalém

Teroristická skupina se při ospravedlňování invaze do Izraele odvolává na dovoz červených jalovic.

Od: World Israel News, 26. ledna 2024

Invaze Hamásu do Izraele 7. října a následné masakry Izraelců byly částečně vyvolány dovozem „červených jalovic“ do Izraele, uvedl minulý týden vysoký představitel Hamásu.

Abú Obajda, což je pseudonym hlavního mluvčího Hamásu, během televizního prohlášení z minulého týdne u příležitosti 100. dne od invaze 7. října uvedl, že Hamás zahájil útoky v reakci na izraelskou „agresi“ proti „naší cestě a Al Aksá“ – což je odkaz na mešitu na Chrámové hoře – a také na izraelské „dovážení červených jalovic“.

„Ohlížíme se 100 dní zpět, abychom si připomněli vzdělance, spoluviníky a neschopné z řad světových mocností, které se řídí zákonem džungle,“ řekl Abú Obajda, „a připomněli jim agresi, která dosáhla svého vrcholu proti naší cestě (Al-Kuds) a Al-Aksá, s počátkem jejího skutečného časového a prostorového rozdělení a přivedení červených jalovic jako aplikace odporného náboženského mýtu určeného k agresi proti citům celého národa v srdci jeho arabské identity a cestě jeho proroka (Noční cesta) a nanebevstoupení.“

Zatímco Hamás a další islamistické teroristické skupiny se pravidelně odvolávají na údajnou „agresi“ proti mešitě Al Aksá, aby ospravedlnily své útoky na Izraelce i židovské cíle v zahraničí, Abú Obajda se zřejmě zaměřil také na snahy náboženských židovských skupin o znovuzřízení Chrámu v Jeruzalémě.

Podle židovského práva se popel ze spálené červené jalovice mísí s vodou, aby se očistili lidé pracující v Chrámu a poutníci navštěvující svaté místo.

Aby mohla být červená jalovice při rituálu použita, musí být celá červená, bez skvrn nebo dokonce dvou nečervených sousedních vlasů, takže jsou taková zvířata poměrně vzácná.

Chrámový institut se sídlem v jeruzalémském Starém Městě našel v roce 2022 v Texasu pět takových jalovic a dovezl je do Izraele s cílem upravit je pro případné použití při očistném rituálu, což je první krok k cíli skupiny obnovit Chrám na Chrámové hoře.

29.01.2024 05:09 Daniel Žingor664Zdroj: World Israel News

8 komentářů

 1. Karel Pittner

  12. 2. 2024

  Odpovědět

  Hamás si myslí ,že podle něj se bude řidit celý zbytek světa, vadí červené krávy... A co naše fialové krávy Milky ty mu nevadí ? Žijeme v 21, století nebo někde ve středověku? Pokud jsme celý svět ve středověku, tak by se slušelo vyslat do svaté země křížovou výpravu .

 2. Jaromír Vykoukal

  29. 1. 2024

  Odpovědět

  Přiznám se, že tomu rozumím asi jako roubování chlebovníků a ty chlebovníky bych asi nakonec narouboval.

 3. Andrea

  29. 1. 2024

  Odpovědět

  tie červené jalovice mali byť dospelé koncom minulého roka alebo v prvej polovici tohto roka?

  • Daniel Žingor

   29. 1. 2024

   Odpovědět

   ... netuším :\

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.