Praha Jeruzalém

Dosud byly lokalizovány a zničeny stovky tunelových šachet, z nichž některé vedou k významným strategickým tunelům Hamásu.

Od: Israel National News 29. ledna 2024 19:56

Během bojů v Chán Júnisu provedly bojové týmy 98. divize nálety na stovky míst s teroristickou infrastrukturou a stanovišti Hamásu. Infrastruktura zahrnovala velitelství praporu, výcvikové komplexy teroristické organizace Hamás, komunikační stanoviště, velitelské centrum brigády Chán Júnis, budovu vojenské rozvědky, významné zařízení na výrobu raket a kanceláře mnoha vysokých představitelů, včetně kanceláře vůdce Hamásu Jahjá Sinvara.

Boj v Chán Júnisu zahrnuje souběžné manévrování s integrací pozemních i nadzemních sil. Dosud byly lokalizovány a zničeny stovky tunelových šachet, z nichž některé vedou k významným strategickým tunelům Hamásu.

Kromě toho byly v podzemí zlikvidovány stovky teroristů, a to jak v boji tváří v tvář, tak při leteckých úderech. Síly dosahují významného pokroku při likvidaci podzemního terénu v Chán Júnisu.

Velitel 98. divize brg. Dan Goldfus promluvil k vojákům uvnitř tunelu Hamasu: „Provádíme simultánní manévr – bojujeme nad zemí i pod zemí, operujeme profesionálně, ve spolupráci speciálních jednotek, komand a bojových týmů divize,“ prohlásil.

Brg. Goldfus dodal: „Teroristé Hamásu prchají. Zasahujeme je a jejich infrastrukturu jak nad zemí, tak pod zemí.“

30.01.2024 05:38 Daniel Žingor205Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.