Praha Jeruzalém

Rozdíl mezi Hamásem a „běžnými“ palestinskými Araby je z větší míry falešný. Názor…

Autor: Melanie Phillipsová 18. ledna 2024 21:10

Melanie Phillipsová, britská novinářka, hlasatelka a spisovatelka, píše každý týden sloupek pro JNS. V současné době pracuje jako sloupkařka pro londýnské Timesy a její osobní a politické paměti Guardian Angel (Anděl strážný) vyšly v nakladatelství Bombardier, které v roce 2018 vydalo také její první román The Legacy (Dědictví). Přístup k jejímu dílu naleznete na adrese: melaniephillips.substack.com.

(JNS) V současné válce na Blízkém východě je samozřejmé, že je třeba rozlišovat mezi Hamásem a „běžnými“ palestinskými Araby žijícími v Gaze.

Toto rozlišování je však je z větší míry falešné.

Článek v deníku The Washington Free Beacon, který čerpal z rozhovorů propuštěných rukojmích poskytnutých izraelské televizi, potvrdil, že běžní obyvatelé Gazy byli hluboce zapojeni do pogromu ze 7. října a vystavili rukojmí krutosti, týrání a hladu.

Nili Margalitová vyprávěla, jak ji při útoku 7. října vzali jako rukojmí „civilisté, běžní lidé“ z Gazy. Margalitová uvedla, že „kluk… 17, možná 18 let“ a „starší muž s nožem“ vyrazili dveře jejího domu v kibucu Nir Oz a donutili ji, bosou a v pyžamu, nastoupit do ukradeného golfového vozíku.

Margalit řekla, že viděla „dav, tisíců lidí“, včetně „žen a dětí“, jak se valí přes narušenou hranici Izraele s Gazou vzdálenou necelé dva kilometry.

Viděla dva kluky, z nichž jednomu „nebylo víc než čtyři nebo pět let“ a druhému 15 nebo 16, jak jedou na terénním vozidle, které patřilo jejímu otci, chovateli dobytka, který byl toho dne mezi zavražděnými. Chlapci již zřejmě absolvovali jednu cestu z Nir Ozu do Gazy a vraceli se pro další kolo krveprolití.

Řada osvobozených rukojmích uvedla, že část svého zajetí strávili v rodinných domech, nemocnicích a dalších civilních objektech v Gaze, kde byli zavíráni do pokojů, hladověli a byli týráni.

Mia Schemová, která byla postřelena do ruky a unesena z hudebního festivalu Supernova, uvedla, že ji únosci přivezli přímo do nemocnice v Gaze, protože krvácela.

Schemové pak nebyla poskytnuta žádná další léčba, dokonce ani léky proti bolesti. Byla převezena do soukromého domu, kde ji muž a jeho rodina drželi v zajetí s „čirou nenávistí“ a zakazovali jí mluvit, plakat nebo se hýbat. Celé dny nedostávala jídlo a nikdy se nesměla vykoupat.

Jakkoli byly podmínky rukojmích špatné, jejich věznitelé jim opakovaně říkali, že pokud je objeví obyčejní obyvatelé Gazy, budou v ohrožení života. Rukojmí takové varování téměř nepotřebovali.

Sharon Aloni Cunio vzpomínala, jak ji a její tříletá dvojčata 7. října napadl dav, když je teroristé přivezli do Gazy na traktoru z jejich domu v Nir Ozu. „Lidé začali mlátit každého, kdo seděl v traktoru – prostě nás bili, ze všech stran. Bylo to strašné,“ řekla.

Svědectví osvobozených rukojmích má zvláštní váhu, protože se nejedná o extrémní nacionalisty. Jsou to Izraelci, kteří byli až do 7. října obecně nejhorlivějšími vyznavači mírového soužití s palestinskými Araby, převáželi obyvatele Gazy do nemocnic v Izraeli, zaměstnávali je a navázali s nimi řadu vazeb.

Věřili, že bez ohledu na chyby palestinských vůdců chtějí palestinští Arabové prostě žít vedle nich v míru a bezpečí. Nyní tvrdí něco zcela jiného. „Zažila jsem peklo. Všichni tam jsou teroristi,“ řekla Schemová. „Není tam žádný nevinný civilista, ani jeden.“

Agam Goldsteinová-Almogová, která byla spolu s matkou a dvěma mladšími sourozenci unesena poté, co Hamás zavraždil jejího otce a starší sestru v jejich domech ve Kfar Aze, řekla: „Pokud jsme dříve věřili, že je tu šance na mír, ztratili jsme v tyto lidi jakoukoli důvěru, hlavně poté, co jsme tam byli mezi místním obyvatelstvem.“

Ani většina Arabů žijících na sporných územích Judeje a Samaří není jiná. Od 7. října do 15. ledna zaznamenali Záchranáři bez hranic více než 2 600 útoků namířených proti izraelským civilistům a vojákům, včetně 760 případů házení kamenů, 551 zápalných bomb, 12 pokusů o bodné útoky nebo úspěšných útoků nožem a devíti útoků na vozidla.

IDF svádí na těchto územích těžké boje s cílem zmařit útoky a zničit teroristickou infrastrukturu. V posledních týdnech vyšetřuje možné infiltrační tunely objevené v blízkosti židovských obcí v Hebronských kopcích v Judeji a v Siloe v samařské oblasti Benjamin.

Palestinská samospráva pogrom ze 7. října nikdy neodsoudila, naopak její hlavní strana Fatah tato zvěrstva opakovaně vychvalovala. Průzkum zveřejněný Palestinským centrem pro politiku a průzkum veřejného mínění ukázal, že podpora Hamásu v Judeji a Samaří se po 7. říjnu více než ztrojnásobila, přičemž útok podpořilo neméně než 82 % tamních Arabů a 70 % z nich podpořilo „ozbrojený boj“ proti Izraeli.

V jakémkoli morálním vesmíru by se skupinou lidí, kteří se snaží vyhladit jiné, mezinárodní společenství zacházelo jako s vyvrheli a jejich práva by byla považována za ztracená.

Přesto Amerika i nyní trvá na tom, že „cesta k míru“ vede přes palestinský arabský stát, v němž musí vládnout „revitalizovaná“ a „reformovaná“ Palestinská autonomie.

Šance na takovou reformu je nulová. Takový stát by pouze oživil schopnost palestinských Arabů způsobit Izraeli ještě více genocidních útoků.

Amerika a Velká Británie se nadále zaklínají „dvoustátním řešením“, protože odmítají uznat, že tento konflikt se netýká rozdělení území. Místo toho se jedná o vyhlazovací válku proti Židům a židovské vlasti, která trvá již téměř 100 let.

Důvodem, proč konflikt stále trvá, je navíc chování samotného Západu.

V čele s Velkou Británií ve 30. letech 20. století Západ soustavně odměňoval a motivoval arabské agresory usilující o zničení Izraele, zatímco Izraeli bránil přijmout opatření nezbytná k tomu, aby tuto hrozbu jednou provždy zažehnal.

Základním předpokladem jakéhokoli řešení je, aby Západ přestal podporovat agresi palestinských Arabů a jednoznačně podpořil izraelskou sebeobranu. Bez západního financování i potvrzení by se palestinský program rozpadl.

Místo toho Západ nadále podporuje vražednou fikci, že existují „dobří“ palestinští Arabové, kteří si zaslouží vlastní stát – což by byl stát teroru, jemuž by byl Izrael vydán na milost a nemilost.

Smrtící chyba Západu je ještě hlubší.

Amerika a Velká Británie si neuvědomily, že stejně jako Hamás nelze oddělit od palestinských Arabů, ale jsou součástí téhož genocidního útvaru, tak i válka proti Izraeli je pouze neuralgickým bodem civilizační války mezi muslimským světem a Západem.

Tato válka byla vyhlášena v roce 1979, kdy islámská revoluce v Íránu mobilizovala a radikalizovala sunnitské i šíitské muslimy po celém světě a pomohla vytvořit al-Káidu.

Nový íránský režim vyhlásil Západu válku a od té doby ji vede prakticky bez odporu. Místo toho západní ústupky pomohly financovat a podpořit íránský terorismus, zástupné války a snahu o hegemonii.

Tato katastrofální strategie spolu s pokračujícím financováním a podporou palestinské arabské agendy ze strany Západu umožnila pogrom Hamásu a útok na Izrael z mnoha front v Libanonu, Sýrii, Jemenu, Judeji a Samaří.

Obáváme se, že tento již metastázující konflikt předznamenává světovou válku, v níž se Rusko a Čína spojí s Íránem proti Západu, který na Blízkém východě prokázal tak žalostnou slabost.

Británie a Amerika nejenže trvají na tom, že „zlý“ Hamás se liší od „hodných“ palestinských Arabů. Stejně tak tvrdí, že al-Káida, ISIS a další radikální islamisté jsou pouze darebáckými aktéry v jinak nikoho neohrožujícím muslimském světě.

Británie i Amerika proto nedokázaly rozpoznat, jak se džihádisté, kteří mají v úmyslu dobýt Západ pro islám – což je podle Hamásu jejich vlastní konečný cíl -, tunelují do britských a amerických demokratických struktur a institucí stejně ničivě, jako se tunelují do Izraele z Gazy a Libanonu.

V důsledku krátkozrakosti, zmateného myšlení a morální zbabělosti se Amerika a Británie nesnaží pouze zajistit, aby se Izrael, který se brání před přímým zničením, i nadále zmítal ve vražedném islamistickém větru. Dávají také nepřátelům civilizace jasně najevo, že je Západ zralý na dobytí.

21.01.2024 05:20 Daniel Žingor926Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

6 komentářů

 1. Milan Konejl

  22. 1. 2024

  Odpovědět

  Dane opět skvělé mám to archivované. Vyjadřovat se nebudu, vše bylo řečeno. Není to konflikt dobrá a zla, je to boj Satana v posledních dnech jeho existence. M.

 2. Zdeněk Hanák

  21. 1. 2024

  Odpovědět

  Začátkem ledna jsem byl na jedné přednášce o teroristickém útoku Hamasu proti Israeli. Poté přišel jeden rýpavý človíček a v debatě o daném konfliktu a o tématu osadníků na území Judeje a Samarie se zastával "palestinců" kteří tam žijí, že tam žijí také lidé a co s těmi lidmi apod ... Já jsem byl zaskočen a nedokázal jsem hned reagovat, ale tento článek dává jasnou odpověď - To nejsou normální lidé toužící po vlastní zemi a po míru, to jsou vrazi bez vyjímky a z takovými se nedá o ničem vyjednávat, na ně platí jen tvrdá ruka. Kdyby to byli normální lidé, tak by mohli žít s Israelci v míru už dávno! Samozřejmě že západ tu nenávist "palestrinců" ještě podporuje celkovou jejich politikou, lije do nich obrovské sumy peněz, které oni používají na podporu teroru proti Israeli. Navíc se zapomíná na to že to jsou hlavně muslimové a že v jejich pohledu vedou svatou válku. Jak se s nima chcete domluvit...????

 3. Petr Moravec

  21. 1. 2024

  Odpovědět

  Západ je jednoduše zkorumpovaný arabskou naftou. Nic víc, nic míň.

  • Daniel Žingor

   21. 1. 2024

   Odpovědět

   Mno... bude toho žel víc než jen zkorumpovanost - ta tam určitě je a je docela dobře možné, že od té zkorumpovanosti se následně odvíjí ta duchovní zaslepenost, sebevražedné tendence, morální pomatenost atd. Nicméně pořád ještě má (Západ) možnost udělat sebereflexi, obrátit se a začít směřovat jinam... pořád ještě tu možnost má...

   • Andrea

    21. 1. 2024

    Odpovědět

    súhlasím Daniel Žingor....ak už nenaatal súd bez možnosti " sebareflexie". Amerika vedie otvorený boj proti Bohu...prosím, ale otázku, čo je pravda na protestoch Izraela proti vláde a že žiadajú ukončenie vojny??? nedáva mi to zmysel.

    • Mojmír Kallus

     23. 1. 2024

     Odpovědět

     Zkusím odpovědět na otázku. V Izraeli je jednota v tom, že válka je nutná, protože jde o přežití. Problém je v tom, že válka má dva cíle, které není snadné skloubit: zachránit rukojmí a současně zabránit tomu, aby se masakr mohl opakovat. Z toho plynou dvě rozdílné strategie: jedna zdůrazňuje prioritu záchrany rukojmí i za cenu, že Hamás nebude zničen, druhá naopak. Nedá se tedy říct, že by někdo v Izraeli požadoval ukončení války jako takové.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.