Praha Jeruzalém

Izraelské vojenské síly se nadále zaměřují na Chán Júnis, odhalují a ničí tunely a zařízení Hamásu.

Od: All Israel News 24. ledna 2024

Zatímco jednání o rukojmích mezi Izraelem a Hamásem zřejmě uvízla na mrtvém bodě kvůli požadavku Hamásu na trvalé příměří, IDF pokračuje v operacích v pásmu Gazy.

Jednotky IDF ve středu ráno pokračovaly v intenzivnějších operacích proti Hamásu v Chán Júnisu.

Izraelské obranné síly oznámily, že vojáci za posledních 24 hodin zlikvidovali několik teroristických buněk. IAF pomáhá pozemním jednotkám zmařit bezprostřední hrozby a zasahuje také teroristickou infrastrukturu.

Během uplynulého dne vojáci provedli nálety na cíle Hamásu v oblasti a na každém místě se s teroristy utkali. Při jednom náletu byla zlikvidována teroristická buňka, která plánovala ostřelovat vojáky IDF protitankovými zbraněmi.

Izraelské letectvo (IAF) na základě pokynů IDF zasáhlo ozbrojenou teroristickou buňku a další skupinu, která se při pozorování sil ukryla.

Při cílených náletech v Chán Júnisu objevily síly skrýš se zbraněmi a zlikvidovaly teroristy v oblasti.

Vojáci z bojového týmu 7. brigády a ženijní jednotky Yahalom operovali ve strategické a centrální teroristické zóně v Khan Younis. Zařízení Hamásu bylo vybudováno v centru obytné čtvrti, v sousedství dvou škol.

Izraelské síly se setkaly s teroristickými oddíly, které zahájily palbu z ručních zbraní a velkého množství RPG. Teroristé rovněž vyhodili do povětří tunelové šachty ve snaze zabránit jednotkám IDF v proniknutí k podzemním zařízením.

Velké množství teroristů v oblasti napadlo síly, které palbu opětovaly a teroristy likvidovaly palbou z kulometů, tankových granátů a za letecké podpory, často z bezprostřední blízkosti.

Po vyčištění oblasti od nepřátelských sil vojáci z bojového týmu společně s bojovníky z jednotky Yahalom lokalizovali mnoho šachet, které vedly k dlouhé tunelové trase. Tunelový systém obsahoval laboratoř a soustruh na výrobu raket – dosud největší soustruh nalezený v jižním pásmu Gazy.

V centrální části Gazy identifikovali vojáci IDF ozbrojeného nepřátelského pozorovatele, který plánoval z jednoho z areálů střílet na jednotky. Síly odpověděly palbou a teroristu zabily.

V severní části pásma Gazy během uplynulého dne letouny IAF na pokyn pozemních jednotek IDF zlikvidovaly několik teroristů, neboť Izrael pokračoval ve snaze udržet operační kontrolu nad severní částí pásma.

V době tisku byly na sociálních sítích sdíleny zprávy z gazanských zdrojů o významných leteckých útocích v Chán Júnisu a Rafáhu. Na videozáznamech byly vidět rozsáhlé exploze, přičemž několik arabských účtů tvrdilo, že cílem byl vysoce postavený vůdce Hamásu. Izraelská média zatím nezveřejnila žádné podrobnosti týkající se úderů.

25.01.2024 05:02 Daniel Žingor154Zdroj: All Israel news

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.