Praha Jeruzalém

Izraelská mise OSN odsuzuje Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva, který obvinil vojáky IDF ze znásilňování palestinských arabských žen a dívek ve vazbě.

Od: Israel National News 20. února 2024 4:21

Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) v pondělí obvinil vojáky IDF ze znásilňování palestinských arabských žen a dívek ve vazbě.

„Jsme obzvláště znepokojeni zprávami, že palestinské ženy a dívky ve vazbě byly vystaveny několika formám sexuálního násilí,“ obvinila agentura OSN a tvrdí, že ženy a dívky byly „svlečeny do naha a prohledány vojáky-muži“.

Agentura dále tvrdí, že „nejméně dvě zadržené Palestinky byly znásilněny, zatímco dalším bylo znásilněním a sexuálním násilím vyhrožováno“.

Izraelská mise OSN tato tvrzení odmítla a agenturu OSN odsoudila.

„Izrael důrazně odmítá opovrženíhodná a nepodložená tvrzení, která dnes zveřejnila skupina takzvaných expertů OSN, včetně jednoho, který jen před několika dny legitimizoval masakr ze 7. října, při němž bylo zavražděno, popraveno a znásilněno více než 1 200 lidí, a dalšího, který veřejně zpochybnil svědectví izraelských obětí sexuálního násilí a násilí na základě pohlaví,“ napsal v prohlášení zveřejněném na X. století.

„Tito držitelé mandátu mlčeli k hrůznému sexuálnímu násilí a násilí na základě pohlaví, které 7. října a po něm páchal Hamás. Je zřejmé, že spolusignatáři nejsou motivováni pravdou, ale nenávistí k Izraeli a jeho obyvatelům,“ dodala.

„Stát Izrael bude i nadále dodržovat své závazky vyplývající z mezinárodního práva. Izraelské orgány neobdržely žádnou stížnost, ale Izrael je i nadále připraven prošetřit jakákoli konkrétní tvrzení o pochybení svých bezpečnostních sil, pokud mu budou předložena věrohodná obvinění a důkazy,“ uzavřel.

Reportáž deníku New York Times nedávno odhalila otřesné důkazy o tom, jak teroristé Hamásu používali znásilnění a sexuální násilí během masakru v Izraeli 7. října.

Po týdnech ignorování sexuálního násilí ze strany Hamásu během útoku ze 7. října vydala organizace UN Women počátkem prosince první odsouzení této brutality.

Také generální tajemník OSN Antonio Guterres čekal téměř dva měsíce, než konečně uznal, že se Hamás během útoku dopustil sexuálního násilí.

Izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan v reakci uvedl: „Slova generálního tajemníka jen zostřují skutečnost, že pokud jde o izraelské ženy, je třeba sexuální násilí, které bylo prokázáno státními orgány, ještě ‚vyšetřit‘. Podle něj, pokud jde o izraelské ženy, lze pochybovat o faktech a čekat 55 dní, než se ozve neznámá strana, aby provedla „vyšetřování“. Neuznává, že Hamás tyto zločiny spáchal!“

21.02.2024 05:00 Daniel Žingor163Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.