Praha Jeruzalém

Při prohlídce tunelu bylo objeveno několik místností, včetně zamřížované cely, kde byli drženi rukojmí, koupelny a odpočívárny, kterou využívali teroristé držící rukojmí.

Od: Israel National News 7. února 2024, 15:31

Vojáci jednotky Yahalom a další elitní jednotky provedli pod velením 98. brigády cílený zátah na další strategický podzemní tunel v délce přes jeden kilometr v Chán Júnisu.

Tunel sloužil k ukrývání vysoce postavených členů teroristické organizace Hamás a k držení rukojmích. Jednotky bojovaly v tunelu proti teroristům, prorazily kovové dveře a zneškodnily výbušniny.

Při prohlídkách v tunelu bylo objeveno několik místností, včetně zamřížované cely, kde byli drženi rukojmí, koupelny a odpočinkové zóny, kterou využívali teroristé držící rukojmí.

Kromě toho byly v tunelu nalezeny zpravodajské materiály a zbraně patřící teroristické organizaci Hamas. V tomto tunelu bylo v různých obdobích drženo přibližně 12 rukojmích; tři z nich byli vráceni do Izraele a ostatní jsou stále drženi v Gaze.

Jak je zvykem teroristické organizace Hamas, i tento tunel byl vybudován pod srdcem civilní oblasti Chán Júnis a podle odhadů zpravodajských služeb byly do jeho výstavby investovány miliony šekelů. Tento strategický tunel je součástí složitého a vzájemně propojeného podzemního labyrintu, který je propojen s dalším tunelem odhaleným před několika týdny, kde byli drženi další rukojmí.

08.02.2024 04:46 Daniel Žingor174Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.