Praha Jeruzalém

IDF zlikvidovala Ahmeda Ghúla, velitele praporu Šatí hnutí Hamás, který se podílel na masakru ze 7. října a držel jako rukojmí devatenáctiletou pozorovatelku IDF, desátnici Nou Marcianu.

Od: Israel National News 15. února 2024, 17:53

Během společné operační činnosti IDF a ISA ve městě Gaza byl ve středu letadlem zlikvidován Ahmed Ghoul, velitel praporu Šatí z Hamasu, který se podílel na masakru 7. října.

Poté, co se Ghoul vrátil do Šatí v pásmu Gazy, držel jako rukojmí vojákyni IDF desátnici Nou Marcianu, kterou teroristická organizace Hamás zavraždila v nemocnici Šífa.

Desátnice Marciana, devatenáctiletá pozorovatelka IDF z Modinu, byla unesena do Gazy 7. října.

V listopadu Hamás zveřejnil video s Noou, na kterém tvrdil, že je mrtvá, což IDF krátce nato potvrdila.

O několik dní později nalezly jednotky IDF tělo Marcianové v objektu přiléhajícím k nemocnici Šífa v Gaze. Patologická zpráva zjistila, že utrpěla zranění, která nebyla smrtelná, při izraelském bombardování, ale byla zavražděna teroristou Hamásu v nemocnici Šífa.

16.02.2024 05:00 Daniel Žingor226Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Karel Pittner

    18. 2. 2024

    Odpovědět

    škoda mladého člověka, který nikomu neublížil jen se narodil a žil na území Izraele, Žádná škoda příslušníka Hamásu ,který přišel o život a musel tušit co ho čeká. Sám si zvolil svoji budoucnost na rozdíl od děvčete Marcianové. Tak to je ten rozdíl, který většina palestinských zabědněnců nechápe anebo nechce pochopit.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.