Praha Jeruzalém

Fernando Simon Marman (60) a Louis Har (70), unesení 7. října z kibucu Nir Jicchak, byli osvobozeni při společné operaci IDF, Izraelské bezpečnostní agentury a izraelské policie v Rafáhu.

Od: Israel National News 12. února 2024, 4:36

Bylo schváleno zveřejnění, že během společné operace IDF, Izraelské bezpečnostní agentury (Šin Bet) a izraelské policie v Rafáhu byli v noci na dnešek zachráněni dva izraelští rukojmí, Fernando Simon Marman (60) a Louis Har (70).

Oba byli uneseni teroristy Hamásu z kibucu Nir Jicchak 7. října spolu s Louisovou partnerkou Clarou Mermanovou, jeho sestrou Gabrielou Leimbergovou a její dcerou Miou Leimbergovou, které byly propuštěny během listopadové dohody s Hamásem o propuštění rukojmích.

Oba jsou v dobrém zdravotním stavu a byli převezeni na lékařské vyšetření do nemocnice Sheba Tel Hashomer.

Nemocnice Sheba uvedla: „Dnes ráno dorazila do zdravotnického centra Sheba dvě izraelská rukojmí, která byla osvobozena našimi jednotkami z pásma Gazy. Po prvotním lékařském vyšetření byl jejich stav označen za dobrý a nyní se nacházejí v určeném zařízení.“

Mluvčí IDF Daniel Hagari poskytl další podrobnosti o operaci a uvedl, že oba rukojmí byli drženi Hamásem v Rafáhu. Operaci vedlo Velitelství speciálních operací Šin Bet a provedli ji vojáci IDF a operační jednotka Šin Bet.

Hagari rovněž uvedl, že IDF a Šin Bet na operaci pracovaly delší dobu, ale až dosud nebyly podmínky pro její provedení zralé.

Jednotky dorazily na místo určení tajně kolem jedné hodiny ráno a provedly velmi složitou operaci v komplexu budov, ve druhém patře, kde byla držena rukojmí. Když síly dorazily k budově, vnikly do budovy, kde rukojmí hlídali tři teroristé.

Síly vtrhly do budovy za použití výbušnin, vnikly do budovy a vytáhly dvě rukojmí. Na místě se propukla přestřelka, zatímco v oblasti útočilo letectvo a palba byla zahájena také z okolních budov.

Při operaci byl lehce zraněn jeden voják IDF, ale kromě toho – nedošlo k žádným zraněním izraelských sil.

12.02.2024 05:30 Daniel Žingor282Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  12. 2. 2024

  Odpovědět

  Jestli to dokázali v Rafahu, tak je to zajímavá informace. Má dojít k útoku na toto poslední velké město v Pásmu a pro Hamas je to varování - IDF to myslí velmi vážně.

  • Daniel Žingor

   12. 2. 2024

   Odpovědět

   Do 14 dnů, pokud nedojde k výměně vězňů - zítra ten článek půjde ven...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.