Praha Jeruzalém

Nejvyšší plánovací rada bude požádána o schválení přibližně 2 350 bytů v Maaleh Adumim, 694 bytů v Efratu a přibližně 300 bytů v Kedaru.

Autor: Hezki Baruch 22. února 2024 23:31

V diskusi, která se uskutečnila ve čtvrtek večer za účasti premiéra, ministra obrany, ministra financí a ministra na ministerstvu obrany a ministra pro strategické záležitosti, bylo rozhodnuto svolat Nejvyšší plánovací radu v civilní správě, aby schválila tisíce bytových jednotek v Judeji a Samaří v reakci na střelecký útok u Maaleh Adumim.

Nejvyšší plánovací radě bude předloženo ke schválení asi 2 350 jednotek v Maaleh Adumim, 694 jednotek v Efratu a asi 300 jednotek v Kedaru.

Ministr financí a ministr na ministerstvu obrany Bezalel Smotrich prohlásil: „Ať každý terorista spřádající plány, jak nám ublížit, ví, že každé pozvednutí ruky proti občanům Izraele bude odměněno úderem smrti a zkázy a prohloubením našeho věčného držení celé země Izrael.“

Na rozhodnutí reagoval starosta regionální rady Guš Ecion a předseda rady Ješa Šlomo Ne’eman.

„Chválíme rozhodnutí svolat Vyšší plánovací radu, aby schválila tisíce bytových jednotek v Ma’ale Adumim, Kedaru, Guš Ecionu a Efratu, a děkujeme premiérovi, ministru obrany, ministru financí a ministru pro strategické záležitosti za sionistickou reakci na dnešní ranní strašlivý teroristický útok. Rozvoj Judeje a Samaří je adekvátní odpovědí každému, kdo se nám snaží ublížit nebo podkopat naše práva na tuto zemi.“

„Doufáme, že zbytek bytových jednotek, které čekají na schválení, dostane zelenou co nejdříve. Není třeba čekat na další smrtící útok. Naši nepřátelé by měli vědět, že před teroristickými činy neustupujeme. Musíme pokračovat v rozvoji a upevňovat svou pozici ve všech částech Země Izrael,“ dodal Ne’eman.

Již dříve ve čtvrtek Smotrich požadoval vedle bezpečnostní reakce také reakci osady na střelecký útok.

„Na vážný útok v Maaleh Adumim musí rozhodně zareagovat bezpečnost, ale také osada. Žádám, aby premiér povolil svolání Nejvyšší plánovací rady a okamžitě schválil plány na výstavbu tisíců bytových jednotek v Maaleh Adumim a v celém regionu. Naši nepřátelé musí vědět, že jakákoli újma nám povede k další výstavbě a rozvoji a k dalšímu sevření celé země.“

Při čtvrtečním ranním střeleckém útoku byl zavražděn šestadvacetiletý Matan Elmaliah z Maaleh Adumim.

Dalších šest lidí bylo při útoku zraněno – včetně Adi Zohar (30), těhotné ženy, která je vedena ve vážném stavu, a Hanania Ben Shimon (23), který byl minulý týden propuštěn ze záložní služby v pásmu Gazy, napadl jednoho z teroristů a byl při tom středně těžce poraněn.

23.02.2024 05:29 Daniel Žingor234Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

3 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  23. 2. 2024

  Odpovědět

  Toto mě zaujalo, cituji: Bezalel Smotrich prohlásil: „Ať každý terorista spřádající plány, jak nám ublížit, ví, že každé pozvednutí ruky proti občanům Izraele bude odměněno úderem smrti a zkázy a prohloubením našeho věčného držení celé země Izrael.“ Tedy podle tohoto politika a celé vlády je Judea a Samaří, tedy Západní břeh součástí Státu Izrael. Zajímavé.

  • Zdeněk Hanák

   24. 2. 2024

   Odpovědět

   Jaromíre pokud Judea a Samarie nepatří Israeli, tak komu teda vlastně patří? Palestinckým Arabům určitě ne, palestincký stát nikdy neexistoval. Já si myslím, že už dávno měl Israel území Judee a Samarie anektovat, vždyť historicky tato území jsou srdcem Israele. Ano tento nárok vychází z biblických textů, které sekulární lidé neberou jako závazné, nicméně Israel nemá jinou historii, než tu biblickou. Samotná existence Israele je důkazem o stvořitelovi.

   • Petr Moravec

    26. 2. 2024

    Odpovědět

    Tento nárok nevychází z biblických textů, ale z rozhodnutí Ligy národů v Londýně 24.7.2022, kde byly jednohlasně schváleny / stanoveny hranice židovské národní domoviny z rozpadlé Osmanské říše. Touto mezinárodní smlouvou byly určeny hranice dnešního Izraele nejen včetně dnešního tzv. Západního břehu, ale na obou stranách Jordánu, tedy včetně dnešního Jordánska. Proč a jak došlo k ukrajování za britského mandátu-to je na dlouhé povídání, ale každopádně Izraeli území Judska a Samaří patří. Chce-li někdo zpochybňovat hranice IL včetně J+S, musel by rovněž zpochybnit hranice mnoha dalších států v té době z rozhodnutí LN vzniklých (Irák, Libanon, Sýrie atd.). Připomenu ještě, že nástupnická organizace po LN - dnešní OSN se ve své zakládací chartě, v článku 80 zavázala naplnit závazky své předchůdkyně, takže už hlasování z 29.11.47 bylo vlastně ostudou mezinárodního společenství. IL ale akceptoval, arabové ne. Výsledkem 2 válek bylo, že IL se konečně dostal k území, danému mezinárodní smlouvou už v roce 1922.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.