Praha Jeruzalém

„Dospěli jsme k rozhodnutí, že nechceme bojovat, a jakmile přijde armáda, vzdáme se.“

Autor: Vered Weiss, World Israel News, 9. února 2024

Podle jejich vlastních slov se zdá, že nastal čas, aby teroristé z Hamásu hodili ručník do ringu.

Když se Šin Bet při výslechu zeptala velitele teroristické organizace Hamás Nuchba známého jako Abú al-Baraa, zda má pro své spolubojovníky z Hamásu nějaký vzkaz, odpověděl: „Doporučuji všem, aby se vzdali, vaším osudem je smrt.“

Abú al-Baraa řekl Šin Bet, že on a jeho vojáci měli v úmyslu se vzdát, když IDF vstoupily do jejich tunelu v Chán Júnisu, přestože byli vyzbrojeni kalašnikovy, RPG a improvizovanými výbušnými zařízeními.

Šin Bet řekl: „Dospěli jsme k rozhodnutí, že nechceme bojovat, a jakmile přijde armáda, vzdáme se“.

Abu al-Baraa dodal: „Seděli jsme v místnosti, všechny zbraně jsme dali ven, mimo místnost. A armáda přišla a všechny zbraně si vzala. Seděli jsme a čekali. Když armáda přišla, zvedli jsme ruce a vzdali se.“

Abu al-Baraa, známý také jako Mohammad Nasser Suliman Abu Namer, údajně uvedl, že se k vojenské divizi Hamásu připojil v roce 2009.

Šin Bet potvrdila, že dopadla Abú al-Baraa a další teroristy, kteří se skrývali v tunelu v Chán Júnisu za vyztuženými dveřmi.

„Budeme i nadále jednat a zasahovat proti teroristům Hamásu shora i zdola,“ uvedla Šin Bet.

IDF na začátku války zlikvidovala vojenské kapacity Hamásu na severu Gazy a obsadila velitelství Hamásu v Chán Júnisu, než se přesunula do Rafáhu.

Netanjahu zopakoval, že cílem Izraele není dosáhnout ničeho menšího než „totálního vítězství“ v Hamasu a že odmítá jakoukoli dohodu o rukojmích, která by vyžadovala trvalé příměří a úplné stažení IDF z Gazy.

Podle průzkumu Institutu pro studium národní bezpečnosti (INSS) se 60 % Izraelců domnívá, že válka by měla pokračovat, dokud nebude Hamás zlikvidován, i kdyby to znamenalo, že se nevrátí všichni rukojmí.

11.02.2024 05:05 Daniel Žingor288Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Zdeněk Hanák

    11. 2. 2024

    Odpovědět

    Jde vidět že tento Abu al-Baraa není úplně vylágrovanej a že si umí spočítat co je pro něho výhodnější aby přežil ...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.