Praha Jeruzalém

Prezidentka organizace Human Rights Voices Anne Bayefsky hovořila s Arutz Sheva o nevetování Ameriky rezoluce OSN o příměří a o prohlášení velvyslankyně, že příměří vyžaduje propuštění pouze jednoho rukojmího.

Autor: Gary Willig 25. března 2024 19:05

Prof. Anne Bayefsky, prezidentka nevládní organizace Human Rights Voices a ředitelka Touro Institute on Human Rights, hovořila v pondělí pro Israel National News – Arutz Sheva o rozhodnutí americké vlády zdržet se hlasování, místo aby využila svého veta proti rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající k příměří v Gaze během měsíce ramadánu.

„Neúspěch Bidenovy administrativy při vetování této rezoluce je šokujícím přehodnocením amerických priorit: obměkčování Íránu a jeho teroristických partnerů je na vzestupu, zatímco podpora Izraele v jeho existenčním boji proti teroru prudce klesá,“ řekla profesorka Bayefsky.

Poznamenala: „Minulý týden Spojené státy „požadovaly“, aby Rada bezpečnosti OSN konečně odsoudila Hamás za zvěrstva ze 7. října – což Rada nikdy neučinila. Skupina arabských států, Rusové a Číňané řekli ne. O pouhých čtyřicet osm hodin později se morální páteř Bidenova týmu zhroutila. Spojené státy umožnily přijetí již třetí rezoluce Rady od 7. října, která neodsuzuje její pachatele.“

„Americká velvyslankyně Thomasová-Greenfieldová navíc ve svém prohlášení před Radou uvedla, že Hamás by měl dosáhnout příměří – a tím vlastně zachránit teroristickou organizaci a její plány na další 7. říjen – propuštěním jednoho rukojmího! Jejími slovy: „Příměří může začít okamžitě po propuštění prvního rukojmího.“ Americká rukojmí byla opuštěna v pekelných dírách Hamásu, a to jejich vlastní vládou. A důvěryhodnost a čest USA dostaly obrovskou ránu – ke škodě Izraele, židovského národa a Ameriky,“ uzavřela profesorka Bayefsky.

26.03.2024 05:34 Daniel Žingor392Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.