Praha Jeruzalém

IDF zlikvidovala tři teroristy Hamásu, včetně dvou propuštěných v rámci „Šalitovy dohody“ a šéfa raketové jednotky ve městě Gaza.

Od: Israel National News 30. března 2024 19:50

Síly 401. brigády a Šajet 13 pod velením 162. divize spolu s Ředitelstvím zpravodajských služeb a ISA nadále operují v areálu nemocnice Šifa.

V minulých dnech vojáci IDF narazili na teroristy před budovou nemocnice a zlikvidovali je.

S naváděnými informacemi od Ředitelství zpravodajských služeb a ISA o přítomnosti vysoce postavených členů teroristických organizací v nemocničních budovách provedly jednotky Šajet 13, jednotka Duvdevan a průzkumná jednotka brigády Nahal cílený zátah na budovu v nemocnici, kde narazily na teroristy.

Během střetu s ozbrojenými teroristy, kteří vyšli z areálu pohotovosti, byla zlikvidována řada teroristů, včetně vysokého vůdce Hamásu Ra’ad Thabata a Mahmúda Chalíla Ziqzouqa. Během střetu v porodnici byli zlikvidováni teroristé Fadi Dewik a Zakariya Najeeb.

Jednotky zadržely a zlikvidovaly teroristy v boji zblízka, objevily množství zbraní, včetně odstřelovačských pušek, pušek kalašnikov, zásobníků, granátů a zpravodajských materiálů.

Po ukončení operace IDF zdůraznila: „Síly IDF a ISA nadále operují v areálu, přičemž se vyhýbají poškození civilistů, pacientů, lékařských týmů a zdravotnického vybavení.“

31.03.2024 05:10 Daniel Žingor179Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.