Praha Jeruzalém

Izraelský premiér se ptá mezinárodního společenství: „To jste tak rychle ztratili morální kompas?“.

Od: All Israel News 17. března 2024

„Budeme operovat v Rafáhu. Bude to trvat několik týdnů a stane se to,“ řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu během nedělního ranního zasedání vlády.

V úvodu svého vystoupení Netanjahu uvedl, že Stát Izrael od 7. října bojuje na dvou frontách: vojenské a diplomatické.

Po pěti měsících války v Gaze podle něj „není žádným tajemstvím, že se zvyšuje mezinárodní tlak“ na vyhlášení příměří a že na izraelskou armádu, vládu a dokonce i na jeho osobu jsou vrhána „falešná obvinění“.

Snahy podkopat jeho vedení a iniciovat nové volby, „zastaví válku a paralyzují zemi nejméně na šest měsíců“.

Netanjahu prohlásil jednoznačně: „Žádný mezinárodní tlak nám nezabrání v realizaci všech cílů války: Zlikvidovat Hamás, osvobodit všechny naše rukojmí a zajistit, aby Gaza již nikdy nepředstavovala hrozbu pro Izrael,“ řekl.

K dosažení „úplného vítězství“ ve válce Netanjahu prohlásil: „Budeme operovat v Rafáhu,“ protože to je jediný způsob, jak eliminovat hrozbu Hamásu a „osvobodit všechna naše rukojmí“.

Premiér potvrdil, že operační plány pro vpád do Rafáhu byly schváleny, včetně „kroků k evakuaci civilního obyvatelstva z bojových zón“, což označil za „nezbytnou fázi před vojenskou akcí“.

„Budeme operovat v Rafáhu. Bude to trvat několik týdnů a stane se to,“ řekl důrazně.

Připomněl mezinárodnímu společenství, že Hamás a jeho hlavní sponzor, íránský režim, představují největší nebezpečí pro Blízký východ a celý svět. Řečnicky se ptal „přátel“ Izraele, zda „neztratili svůj morální kompas“, a vyzval posluchače, aby si uvědomili, že Izrael vede spravedlivou válku.

„Odoláme jakémukoli tlaku a s Boží pomocí budeme společně pokračovat v boji až do úplného vítězství,“ uzavřel.

18.03.2024 05:14 Daniel Žingor158Zdroj: All Israel news

Klíčová slova

1 komentář

  1. Martin Koch

    7. 4. 2024

    Odpovědět

    jeden by řekl že svět bude tleskat každému jednotlivému vítězství v Gaze, každé dílčí porážce Hamásu. Israel porazil další teroristy = to je správně. Po několika předešlých válkách na této planetě je tady jedna z těch které jsou tak jednoduché v určení strany která zastupuje spravedlnost, tak právě proti téhle se svět staví, nedává to žádný smysl pro demokraticky smýšlejícího člověka

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.