Praha Jeruzalém

Americký představitel tvrdí, že delegace vedená Ronem Dermerem navštíví příští týden Washington, aby jednala o operaci v Rafáhu, přestože premiér delegaci zrušil.

Od: Israel National News 27. března 2024 19:18

Představitel americké vlády tvrdí, že úřad premiéra informoval Bílý dům, že vyšle do Washingtonu delegaci vedenou ministrem Ronem Dermerem a šéfem Rady národní bezpečnosti, aby projednali nadcházející operaci v Rafáhu. Netanjahu již dříve delegaci zrušil v návaznosti na rozhodnutí americké administrativy umožnit Radě bezpečnosti OSN přijmout rezoluci vyzývající k příměří v Gaze.

Úřad premiéra tuto zprávu popřel. „V rozporu s publikacemi premiér neschválil odjezd delegace do Washingtonu.“

Již dříve premiér Netanjahu při setkání s americkým senátorem Rickem Scottem (R-Fl) řekl: „Myslím, že rozhodnutí USA v Radě bezpečnosti bylo velmi, velmi špatným krokem. Nejhorší na něm bylo, že povzbudilo Hamás k tvrdému postupu a k přesvědčení, že mezinárodní tlak zabrání Izraeli osvobodit rukojmí a zničit Hamás.“

„Mé rozhodnutí nevyslat delegaci do Washingtonu v důsledku této rezoluce bylo vzkazem Hamásu: Nesázejte na tento nátlak, nebude fungovat. Doufám, že tento vzkaz dostali,“ řekl Netanjahu.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller včera večer odmítl tvrzení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že včerejší odmítnutí Ameriky vetovat rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající k příměří v Gaze během ramadánu vedlo k přitvrzení pozic Hamásu.

„Prohlášení premiéra Netanjahua, že existuje souvislost mezi rozhodnutím Rady bezpečnosti a reakcí Hamásu, je téměř ve všech ohledech nepřesné,“ řekl Miller.

„V této nejdůležitější a nejtěžší otázce nebudeme hrát politiku a budeme se nadále soustředit na dohodu o propuštění zbývajících rukojmích,“ dodal.

28.03.2024 05:10 Daniel Žingor106Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.