Praha Jeruzalém

Jásir Abú Síd, představitel frakce Fatah předsedy Palestinské autonomie, v televizním rozhovoru řekl, že sice není „Hitlerovým fanouškem“, ale holocaust byl spáchán ze „zřejmých důvodů“.

Od: Israel National News 3. března 2024, 6:56

Jásir Abú Síd, představitel frakce Fatah předsedy Palestinské samosprávy (PA) Mahmúda Abbáse, v nedávném televizním vystoupení řekl, že sice není „Hitlerovým fanouškem“, ale holocaust byl spáchán ze „zřejmých důvodů“.

Ve svém vystoupení v egyptské televizi Sada Al-Balad 23. února Abú Síd také řekl, že „Židé a globální sionismus“ plánovali převzít kontrolu nad Německem, a prohlásil, že, pokud jde o ekonomiku a morální hodnoty, začali Německo rozvracet. Abú Síd dále uvedl, že Židé překrucují Tóru.

Výroky přeložil Institut pro výzkum blízkovýchodních médií (MEMRI).

„Několik evropských, amerických a arabských představitelů uvedlo, že izraelský útok proti Palestincům v Rafáhu by představoval nemenší zločin než holocaust. Rád bych se zeptal: Proč došlo k holocaustu? Nejsem Hitlerovým příznivcem, ale když Hitler spáchal holocaust, měl k tomu zjevné důvody. Židům a globálnímu sionismu se nabízela různá místa na světě – v Argentině, v Ugandě, na severu Sinaje, na jihu Iráku… Všichni se snažili, aby se jim to podařilo. Zvolili si však Palestinu, a to i z dalších důvodů, o kterých se možná zmíníme později,“ prohlásil.

„Měli v plánu ovládnout Německo. Začali Německo rozvracet, pokud jde o ekonomiku a morální hodnoty. Hitler na to reagoval tak, že Židé vyšli na ulici a olizovali chodníky. Oni to dobře vědí. Křišťálová noc je v židovské historii dobře známá, stejně jako Noc dlouhých nožů, kdy bylo Židům nařízeno, aby si na prsa připevnili Davidovy hvězdy, a byli nazýváni ‚špinavými Židy‘,“ tvrdil Abú Sido.

Dále obvinil: „Řeknu to nahlas a jasně – Židé překroutili mnoho veršů v Tóře, aby pro ně byly příjemnější. Nechci uvádět příklady, protože by mě někteří lidé mohli považovat za antisemitu, ačkoli jsme to my Arabové, kdo jsou Semité, ne oni.“

Fatah je Západem často vyzdvihován jako „umírněný mírový partner“ Izraele, ale jeho představitelé a vůdci podněcují proti Izraeli a pronášejí antisemitské výroky.

Patří k nim i sám Abbás, který nejednou popřel zvěrstva holocaustu. V září předseda Palestinské autonomie prohlásil, že Židé byli během holocaustu vyvražděni nikoliv kvůli svému židovství, ale proto, aby se nacisté mohli zmocnit jejich peněz.

V roce 2022 Abbás během návštěvy Německa obvinil Izrael, že od války za nezávislost v roce 1948 spáchal „50 holocaustů“. Po pobouření veřejnosti a politiků Abbás později své výroky upřesnil a v prohlášení uvedl, že holokaust byl „nejodpornějším zločinem v moderních dějinách lidstva“.

Navzdory závažnosti jeho výroků a skutečnosti, že popírání holocaustu je v Německu zakázáno, berlínský generální prokurátor odmítl obvinění z podněcování k nenávisti proti Abbásovi s tím, že ho chrání diplomatická imunita, přestože Německo neuznává Palestinskou samosprávu jako stát.

04.03.2024 05:15 Daniel Žingor165Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Štěpán Zemek

  4. 3. 2024

  Odpovědět

  A financovaného pokrokovými silami Evropy i Ameriky

 2. Jaromír Vykoukal

  4. 3. 2024

  Odpovědět

  Typický výrok palestinského Araba vychované Arafatem a nebo Abasem.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.