Praha Jeruzalém

Egyptská armáda je podél hranice mezi Gazou a Egyptem v pohotovosti, IDF se připravuje na pozemní operaci v Rafáhu, tvrdí zdroj.

Od: Israel National News 18. dubna 2024 8:42

Egyptské zdroje sdělily Al-Araby Al-Jadeed, že USA souhlasily s přijetím izraelského plánu na operaci v Rafáhu – pokud Izrael neprovede rozsáhlý úder na íránské území.

Zdroj uvedl, že armáda jeho země je podél hranice mezi Gazou a Egyptem v pohotovosti a připravuje se na případný pozemní vpád IDF do Rafáhu.

Podle zdroje Egypt zvýšil stupeň pohotovosti po dlouhém rozhovoru s Izraelem a na základě poznatku, že IDF provádí intenzivní přípravy na rozsáhlou operaci v oblasti.

Ve středu ABC News citovala tři izraelské zdroje, podle nichž se Izrael v uplynulém týdnu nejméně dvě noci připravoval na odvetné údery proti Íránu a poté je přerušil.

Podle zprávy byla izraelskému válečnému kabinetu předložena řada reakcí na útok drony a raketami. Potenciální reakce zahrnují různé možnosti, od útoku na íránské zmocněnce v regionu, ale nikoli na íránské území, až po potenciální kybernetický útok, uvedly zdroje.

Jeden z vysokých amerických představitelů navíc pro ABC News uvedl, že Izrael pravděpodobně neprovede úder na Írán dříve než po svátku Pesach, který začíná v pondělí při západu slunce, i když se to vždy může změnit.

19.04.2024 05:20 Daniel Žingor223Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    19. 4. 2024

    Odpovědět

    Už je na čase to spustit...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.