Praha Jeruzalém

Biden „zapomněl“ na Netanjahua a stal se novým, přísným faraonem, který nařídil zastavit slíbené dodávky zbraní. Nezabíjí však židovské děti, jako to dělali faraon a Tlaibová a kamarádi Ilhan Omarové z Hamásu. Op-ed.

Autor: Jack Engelhard 10. května 2024 17:58

Možná jsem to měl nazvat… Hlas pro Bidena je hlasem pro Rashidu Tlaibovou. Je to demokratická kongresmanka, která ve Sněmovně reprezentuje Ramalláh a Hamás.

Nepochopil jsem to špatně? Dobře. Zastupuje 12. obvod Michiganu… což je totéž, co jsem řekl před chvílí, a Joe Biden ji obdivuje a miluje natolik, že zejména v posledních měsících, kdy byl viděn, jak se s ní muchluje a šeptá jí do ucha sladké řeči. To dává smysl. Potřebuje její michiganský obvod, aby porazil Trumpa.

Trumpa má zavřeného v newyorské soudní síni. Trump nemůže odejít a má nasazený náhubek příkazem k mlčení. Spravedlnost po demokraticku.

Proto a přesto je Tlaibová Bidenovým Henrym Kissingerem, jeho hlavní poradkyní pro zahraniční záležitosti, konkrétně pro Izrael, a jak každý ví, není přítelkyní Židů.

Ani faraon nebyl… a podívejte se, jak nyní Joe Biden ukazuje svou pravou tvář a kopíruje nového faraona, „který neznal Josefa“.

Samozřejmě věděl, že za staršího režimu Josef jako místokrál přebudoval Egypt na kolos. Jen předstíral, že nic neví, a tak začala léta krutosti a otroctví.

Rychle vpřed a Biden nezná Netanjahua. Ale zná ho dobře, takže pravděpodobně souhlasí s Tlaibovou, že Bibi by měl být označen za válečného zločince a zatčen Mezinárodním trestním soudem na základě obvinění, že je Žid a má tu drzost vést válku proti nepřátelům Izraele.

Stejně jako v Americe si demokraté nedají pokoj, dokud nedostanou Trumpa a všechny republikány za mříže.

Technicky vzato, Tlaibová obviňuje Bibiho z genocidy, přičemž pohodlně zapomíná, co její arabští spoluobčané udělali 7. října.

Stejně tak další Bidenova důvěryhodná poradkyně Ilhan Omarová, která zastupuje 5. obvod Minnesoty a obviňuje židovské studenty, že jsou pro genocidu.

To je, dámy a pánové, podoba amerického Kongresu a obraz amerického kampusu… islámský šátek. Hidžáb je všude.

Bude toho víc. Pokud si myslíte, že v naší zemi potřebujeme více lidí, jako jsou Tlaibová a Omar, Biden vaše obavy sdílí.

Přiváží je do Spojených států přímo z Gazy.

U Bidena nikdy nevíme, co přijde příště. Jednoho dne řekne, že jeho podpora Izraele je neochvějná. Stejně jako Nixon, který v roce 1973 ujišťoval Izraelce, že jim posílá „vše, co může létat“.

Druhý den Biden „podrazí“ Netanjahua, stane se novým, drsným faraonem a nařídí zastavení oněch slíbených dodávek zbraní.

Izrael je opět národem, který přebývá sám. Ale Bibi říká: „Pokud máme zůstat sami, zůstaneme sami.“ A tak se stane.

Na velký závěr děkujeme ZOA, Sionistické organizaci Ameriky, za připomenutí následujících skutečností:

V roce 1982 řekl premiér Menachem Begin senátorovi Joe Bidenovi:

„Nevyhrožujte nám přerušením pomoci, abychom se vzdali svých zásad. Nejsem Žid s třesoucími se koleny. Jsem hrdý Žid s 3700 lety civilizované historie. Nikdo nám nepřišel na pomoc, když jsme umírali v plynových komorách a pecích. Nikdo nám nepřišel na pomoc, když jsme usilovali o vytvoření naší země. Zaplatili jsme za to. Bojovali jsme za ni. Umírali jsme za ni. Budeme stát za svými zásadami. Budeme je bránit. A až to bude nutné, budeme za ně znovu umírat, ať už s vaší pomocí, nebo bez ní.“

Americký spisovatel Jack Engelhard, žijící v New Yorku, píše pravidelně pro Arutz Sheva.

Napsal celosvětový knižní bestseller „Neslušný návrh“, autoritativní zpravodajský epos „Bathsheba Deadline“, dále klasiku o dospívání „Dívky ze Cincinnati“ a memoáry o holocaustu „Útěk z hory Moriah“. Za tuto knihu a za epos „Dny hořkého konce“ z 60. let ho současníci oslavovali jako „posledního Hemingwaye, spisovatele, který nemá obdoby, a svědomí nás všech“.

12.05.2024 05:41 Daniel Žingor390Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

3 komentáře

 1. Andrea

  13. 5. 2024

  Odpovědět

  nádherne napísaný článok. Modlíme sa všetci za Izrael.

 2. Petr Moravec

  13. 5. 2024

  Odpovědět

  Kéž by i Netanjahu byl jako Begin a poslal všechny ty americké zrádce do .... Modleme se za Izrael a jeho vůdce, za podporu a sílu pro ně...

 3. Daniel Choma

  12. 5. 2024

  Odpovědět

  No hnus. Obyčajný hnus. Izrael sa nevzdá. Aspoň niekdo bojuje za demokraciu.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.