Praha Jeruzalém

Institut Direct Polls provedl průzkum mezi důstojníky v záloze, který ukázal, že 90 % z nich je proti tomu, aby byla do Gazy vpuštěna humanitární pomoc.

Od: Israel National News 12. května 2024, 17:37

Průzkum, který pro hnutí Regavim provedl institut Direct Polls, se dotázal 512 záložníků ze všech sfér izraelské společnosti, kteří sloužili během války Železné meče, aby zjistil jejich názory na různé otázky v izraelské společnosti.

V návaznosti na protesty a silný tlak ze strany sektorů izraelské společnosti ohledně vyjednávání s Hamásem byli dotazovaní požádáni, aby vyjádřili svůj názor na dohodu o rukojmích za každou cenu a na možnost vstupu do Rafáhu. Pouze 24 % respondentů podpořilo dohodu za každou cenu. Celkem 72 % respondentů odpovědělo, že jsou proti takové dohodě a podporují vstup do Rafáhu.

Když byli záložníci dotázáni na svůj názor na umožnění vjezdu kamionů s humanitární pomocí do Gazy, prezentovali jasný a ostrý přístup: pouze 9 % tuto iniciativu podporuje. Proti ní se staví 90 % z nich, zatímco 33 % je připraveno zvážit jiné podmínky, které by zajistily, že se pomoc k Hamásu vůbec nedostane.

Dotazovaní byli dotázáni, zda příslušníci vedení IDF reprezentují obecný pohled vojáků IDF. Pouze 18% odpovědělo kladně, zatímco více než třikrát tolik (58 %) odpovědělo, že je nezastupuje.

V odpovědi na otázku „Reprezentují členové kabinetu lidskou skladbu vojáků IDF“ jsou výsledky ještě jasnější: V porovnání s téměř čtyřnásobkem (68 %), který tvrdí, že kabinet vojáky vůbec nereprezentuje, se 19% respondentů domnívá, že je reprezentativní.

Meir Deutsch, generální ředitel společnosti Regavim, výsledky komentoval a uvedl: „V předvečer Dne památky padlých vojáků ve válkách s Izraelem a obětí teroristických akcí a při příležitosti 76. výročí naší nezávislosti a 218 dní bojů nastal čas vyslechnout autentické hlasy záložníků. Všichni, kdo za války sloužili v záloze, včetně všech zaměstnanců Regavimu, cítili, že hlasy vojáků IDF v poli se liší od toho, co ukazují média. V rámci příprav na památný den a den nezávislosti Státu Izrael nastal čas, aby byly slyšet hlasy těch, kteří se rozhodli zastavit svůj život, bojovat a riskovat své životy, včetně těch, kteří byli zraněni a ztratili přátele, a těch, kteří bojují ve válce za nás všechny.“

13.05.2024 05:33 Daniel Žingor159Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.