Praha Jeruzalém

V prvních měsících války bylo z USA převedeno asi 240 dodávek zbraní, v poslední době jejich počet klesl na 120.

Od: Israel National News 23. června 2024 21:07

Američtí představitelé potvrdili, že v posledních měsících došlo k poklesu počtu dodávek zbraní z USA do Izraele, uvedly Channel 12 News.

Patří mezi ně i jedna zásilka přesných bomb, která byla zpožděna.

V první části války bylo Izraeli dodáno asi 240 zásilek zbraní. V posledních měsících bylo dodáno pouze 120 zásilek, což představuje pokles přibližně o 50 %.

Premiér Benjamin Netanjahu dnes (v neděli) na zasedání vlády opět prohlásil, že „došlo k dramatickému poklesu dodávek munice z USA“.

„Velmi si vážím podpory Izraele ze strany prezidenta Bidena a americké administrativy. Od začátku války nás USA podporují jak duchem, tak materiálními prostředky, dodávkami pro obranu i útok,“ dodal.

Podle Netanjahua Izrael již mnoho týdnů apeluje na americkou vládu, aby „urychlila dodávky“. „Dělali jsme to znovu a znovu. Dělali jsme to na nejvyšších úrovních, na všech úrovních, dělali jsme to v uzavřených místnostech. Dávali nám nejrůznější vysvětlení, ale nedostali jsme jediné – základní situace se nezměnila. Určité věci pronikly dovnitř, ale obrovská masa zbraní zůstala vzadu.“

24.06.2024 05:17 Daniel Žingor126Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    24. 6. 2024

    Odpovědět

    No nevím. Američané asi neví koho podpořit. UKrajinu, Izrael, sami sebe..

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.