Praha Jeruzalém

7. října 2023 měl Hamás dva plány – plán A a plán B.

Daniel Greenfield 19. června 2024 Překlad původního textu: Biden’s Deal Gives Hamas Everything It Wanted Libor Popovský, Helena Kolínská

Plán A byl zničit Izrael a zabít všechny Židy. Plán B byl stáhnout se, zinscenovat přepadení a přitom křičet, že je páchána genocida. A dále vymýšlet falešné oběti a zvěrstva, dokud se jeho spojencům – islamistům a levicovým aktivistům – nepodaří vzedmout pro Hamás mezinárodní vlnu podpory a použít dosud živá rukojmí a těla již zabitých rukojmí jako páku pro vyjednávání.

Biden, který již v prosinci 2023 varoval, že Izrael začíná ztrácet podporu, nyní oznámil návrh dohody, který se skládá ze 3 (ve skutečnosti 4) fází.

Dovolte mi to vysvětlit.

1. fáze: Hamás propustí některá přeživší rukojmí a vrátí těla ostatních výměnou za to, že Izrael propustí stovky teroristů. Poté Hamás znovu převezme kontrolu nad obydlenými oblastmi v Pásmu Gazy.

2. fáze: Nekonečná vyjednávání o možném návratu zbytku rukojmích, zatímco Hamás znovu získává kontrolu nad Pásmem Gazy.

3. fáze: USA pošlou Hamásu miliardy dolarů na „obnovu“ Pásma Gazy výměnou za těla několika zemřelých rukojmích.

Fáze 4: Hamás plánuje svůj další útok.

Plán, prezentovaný jako návrh Izraele, je ve skutečnosti návrhem Egypta a Kataru, vnucený Izraeli. Plán nyní předložil Biden a podpořil ho Obama, jehož lidé řídí v Bidenově administrativě zahraniční politiku.

Zde je to, co Izrael a Hamás v rámci tohoto plánu dostanou:

  • Izrael – několik přeživších rukojmí a těla mrtvých.
  • Hamás – Pásmo Gazy, miliardy dolarů zahraniční pomoci na obnovu tamní infrastruktury a možnost se vychloubat, že zvítězil, protože tímto by válku Hamás skutečně vyhrál.

Dohoda nevyžaduje kapitulaci ani likvidaci Hamásu a ani odchod vůdců Hamásu z Pásma Gazy, jak se o tom dříve mluvilo. Jediné, co musí Hamás udělat, je vrátit těla mrtvých a rukojmí, která jsou ještě naživu.

Ve snaze udělat tento návrh přijatelnějším Biden prohlásil:

„Izraelci by měli vědět, že tuto nabídku mohou učinit bez jakéhokoliv dalšího rizika pro svou vlastní bezpečnost, protože během posledních osmi měsíců zdevastovali ozbrojené síly Hamásu. V tuto chvíli již Hamás není schopen provést další 7. říjen, což byl jeden z hlavních cílů Izraelců v této válce a, upřímně řečeno, je to cíl spravedlivý.“

Na těchto slovech hodně závisí.

To, že by Hamás byl schopen zaútočit tak, jak zaútočil 7. října 2023, nikdo z Bidenovy administrativy ani den před útokem neočekával. Neočekával to ani nikdo v Izraeli. Jedna věc je ale jistá – nejpravděpodobnější cestou k dalšímu 7. říjnu je nechat Hamás přeskupit se, znovu ovládnout Pásmo Gazy a dát mu k dispozici miliardy mezinárodní pomoci.

Bidenova navrhovaná dohoda nabízí Hamásu všechno, co si přeje, a povede k dalšímu 7. říjnu. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je Hamás zničit.

Dokonce ani Biden nenavrhl uzavřít dohodu s Islámským státem. Přesto Biden trvá na tom, aby Izrael uzavřel dohodu, která ponechá Hamás u moci. Navzdory své rétorice nepomáhá Biden Izraeli, ale Hamásu.

Na čem celá tato dohoda závisí? Na postoji Kataru a Egypta. Biden prohlásil:

„Pokud Hamás nedodrží svoji část dohody, Izrael bude oprávněn obnovit vojenské operace. Ale Egypt a Katar mě ujistily, že to Hamás neudělá.“

Bidenova administrativa rozhodne, zda se Izrael bude moci bránit, na základě ujištění od Kataru, sponzora Hamásu, a Egypta, který umožnil Hamásu provozování tunelů z Egypta do Rafahu.

Tato dohoda není dobrá pro Izrael ani pro USA. Je to dohoda vymyšlená islámskými teroristy pro islámské teroristy. A Obama a Biden – kteří pro posílení islámských teroristů udělali víc než kdokoliv v Bílém domě kromě Jimmyho Cartera – to schválili. Tato dohoda je špatná pro Ameriku, pro Izrael i pro celé mezinárodní společenství.

Daniel Greenfield je spolupracovník konzervativního think tanku David Horowitz Freedom Center sponzorovaný nadací Shillman Foundation. Tento článek byl původně publikován na webu Front Page Magazine.

21.06.2024 05:16 Daniel Žingor317Zdroj: GATESTONE INSTITUTE

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.