Praha Jeruzalém

Rakety vyvolaly poplach v obcích na severu země, lesní požáry v lese Birija.

Od: All Israel News 12. června 2024

Poté, co Izraelské obranné síly provedly v úterý večer letecký útok v jižním Libanonu a zabily vysokého velitele Hizballáhu Taleba Abdulláha, odpověděla teroristická skupina jednou z největších raketových palby od začátku války v Gaze 7. října.

Ve středu ráno a brzy odpoledne se po celém severním Izraeli rozezněly sirény. IDF přiznala, že při jedné salvě prošlo z Libanonu na izraelské území přibližně 10 projektilů, mnohé jiné byly zachyceny.

Při raketové palbě nebyli hlášeni žádní zranění, nicméně izraelská hasičská a záchranná služba v současné době operuje při hašení požárů, které v důsledku odpalů vypukly.

Dělostřelectvo IDF zasáhlo zdroje odpalů. Krátce poté stíhací letouny izraelského letectva zasáhly další odpalovací zařízení používané k odpalování střel z oblasti Hanine v jižním Libanonu. 

Současně byla zasažena také čtyři stanoviště Hizballáhu v oblasti Jater, z nichž byly odpalovány projektily na severní Izrael.

Ve středu brzy odpoledne explodoval dron Hizballáhu na otevřeném prostranství poblíž severní obce Zivon.

Masivní ostřelování začalo v úterý večer po zabití Abdulláha. Videa na sociálních sítích ukazují, jak baterie protivzdušné obrany Iron Dome zasahují a ničí velké množství přilétajících projektilů.

Od středečního odpoledne pokračuje v likvidaci požárů v lese Biriya na severu Izraele 12 hasičských týmů spolu s hasičskými letadly a týmy Židovského národního fondu, Úřadu pro ochranu přírody a parků a izraelské armády.

Podle zpráv hasiči získali kontrolu nad jedním z požárů poblíž Kadity.

13.06.2024 04:40 Daniel Žingor207Zdroj: All Israel news

3 komentáře

 1. Andrea

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  úplný súhlas Peter Moravec. Irán je krajina, ktorej existencia je len na to, aby mohla likvidovať Izrael. Iný zmysel ani nemajú. Ich obyvateľstvo to nevidí. Nevidí to prakticky celý svet. A zatiaľ, čo sa Izrael bráni, alebo je maximálne šetrný, svet vykrikuje, aby bol Izrael zastavený, že pácha genocídu. Ale čo čakať od sveta, ktorého hodnoty sa úplne prevracaju?

 2. Jaromír Vykoukal

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  Ta odveta se dala čekat. Přišli o významného pohlavára. Musí si zachovat tvář, nakonec je to bude bolet.

 3. Petr Moravec

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  Každá odpálená raketa na Izrael by měla vyvolat odvetu na zemi původu těchto raket = na Irán. Myslím, že po recipročním "přistání 170 izraelských raket na jejich ropná pole, přístavy vyvážející ropu a další průmyslovo-vojenské cíle, by je přešla chuť dále dodávat zbraně Hizballáhu.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.