Praha Jeruzalém

V noci na úterý byl v jižním Libanonu při leteckém útoku připisovaném Izraeli zlikvidován jeden z nejvyšších velitelů Hizballáhu.

Od: All Israel News 12. června 2024

Taleb Abdullah, známý také jako Abu Taleb, je údajně nejvýše postaveným teroristou Hizballáhu, který byl zabit od 8. října, kdy Hizballáh začal útočit na Izrael. Údajně velel silám Hizballáhu v jižním Libanonu až k řece Litani.

Další tři vysoce postavení teroristé Hizballáhu byli zlikvidováni při leteckém útoku v Džújíji, která se nachází asi 15 km od izraelských hranic.

Hizballáh potvrdil, že Abdulláh byl zabit „na cestě do Jeruzaléma“, což je termín teroristické skupiny pro její operativce, kteří jsou zabiti při izraelských náletech.

„Cílem útoku v jižním Libanonu bylo bezpečnostní setkání vůdců Hizballáhu. Jedná se o nejtvrdší úder od začátku války,“ uvedl saúdský kanál Al Hadath.

Hizballáh reagoval na likvidaci svého vrchního velitele a dalších vysoce postavených operativců mohutnou raketovou palbou 170 raket na severní Izrael. Přibližně polovina raket Hizballáhu byla údajně namířena na oblast hory Meron, kde má IDF základnu, která monitoruje pohyb vojsk v Libanonu. Raketové sirény byly slyšet po celém severním Izraeli, například ve městech Safed a Tiberias u Galilejského jezera.

„Severní Izrael je pod masivním útokem íránského proxy Hizballáhu,“ napsal na 𝕏 bývalý mluvčí izraelské vlády Eylon Levy.

„Po sirénách, které se před chvílí rozezněly v severním Izraeli, bylo identifikováno přibližně 90 projektilů, které přecházejí z Libanonu,“ oznámila izraelská armáda v oficiálním prohlášení. „Řada projektilů byla zachycena a další dopadly na několik míst v severním Izraeli. V důsledku toho vypukly v řadě oblastí požáry. Podrobnosti se prověřují,“ dodala armáda. V současné době nejsou k dispozici žádné podrobnosti o případných izraelských obětech.

Hizballáh začal podnikat útoky na cíle v severním Izraeli 8. října, den po invazi a masakru Hamásu v jižním Izraeli. IDF odpověděla útoky na síly Hizballáhu v jižním Libanonu i mimo něj.

Přibližně 80 000 Izraelců bylo nuceno opustit své domovy kvůli neustálému ostřelování severních obcí ze strany Hizballáhu.

V probíhajícím konfliktu s Hizballáhem bylo dosud zabito deset izraelských civilistů a 15 vojáků IDF. Íránem podporovaná teroristická skupina oznámila, že od 8. října bylo v konfliktu zabito 341 bojovníků, izraelští představitelé se však domnívají, že skutečný počet obětí Hizballáhu je podstatně vyšší a teroristická skupina své ztráty bagatelizuje, aby si udržela morálku svých sil.

Izrael rovněž zlikvidoval desítky velitelů Hizballáhu. Kromě toho byly v jižním Libanonu zabity také desítky libanonských civilistů a členů dalších teroristických organizací.

Hizballáh nedávno prohlásil, že poprvé vypálil rakety Falaq-2 íránské výroby na izraelskou vojenskou základnu v Bejt Hillel. Rakety Falaq-2 s doletem 7 mil (11 km) a bojovou hlavicí o hmotnosti 130 liber (60 kg) představují významnou hrozbu pro izraelské civilisty a vojenské základny v blízkosti libanonských hranic.

Minulý týden izraelský prezident Isaac Herzog vyzval mezinárodní společenství, aby podpořilo právo Izraele na obranu.

„Izrael je již mnoho měsíců denně napadán íránskými zbraněmi v Libanonu, což je hrubé porušení všech mezinárodních dohod a rezolucí. Svět se musí probudit a uvědomit si, že Izrael nemá jinou možnost než chránit své občany, a nedivit se, když tak činí stále důrazněji a pevněji, a nestěžovat si, když se situace vymyká kontrole!“ řekl. prohlásil Herzog.

„Teď není čas přihlížet a nechat oblast eskalovat. Tato zlá teroristická agrese musí být potlačena a zastavena.“

13.06.2024 04:26 Daniel Žingor152Zdroj: All Israel news

2 komentáře

 1. Jiří Kašpar

  21. 6. 2024

  Odpovědět

  Existují ještě lidé, kteří věří, že bible je absolutně pravdivá tak ví, že Abraham měl za manželku poloviční sestru Sarai , která byla neplodná. Ona pochybovala a Abrahamovi nabídla egyptskou dívku Agar za ženu a byl na světě syn Izmael. Byl to člověk divoké povahy. Když se Abrahamovi narodil ze Sáry syn Izák tak začalo semitské pokolení proti kterému se vždycky stavělo 12 pokolení Izmale . Protože Agar utekla s Izmaelem do Arábie, kde jsou doposud, a Izákovo pokolení odešlo do Kanánu, kde je jejich odvěký a zaslíbený domov, probíhají neustálé boje o přežití. Židovská otázka návratu do vlasti byla započata Theodorem Hertzlem a později v roce 1948 OSN umožnil Izraeli návrat do Palestiny. Samozřejmě neobešlo se to bez boje. Komunismus i Islámský džihád ruku v ruce vždy budou proti malinkému Izraeli. Já s manželkou jsem Izrael navštívil celkem 5x jako turista a tak nesu velmi těžce, jak je nyní zkoušen a ostrakizován. Ale vím že nakonec bude podle Písma svatého 144000 těch, kteří budou zapečetěni a přijmou Pána Ježíše jako záchrance.

 2. Karel Křivan, Ing.

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  Dobře udělal ! Teď jen dokončit práci v Gaze. 1) Protože v Gaze neexistují "nevinní civilisti". Kdo 7.10. tančil štěstím a radostí na ulicích při šíleném řádění Hamásu, ten ztratil právo na život. Ten je stejný zločinec jako Hamás. Kdo sympatizuje a podporuje Hamás zbraněmi, potravinami, penězi nebo demonstracemi, je stejné svinstvo jako teroristi, jako Hamás. Ve dvacetkrát přelidněném světě něco tak hnusného nemůžeme potřebovat. 2) "Nevinné děti" ? Když se malý palestinec postaví na nohy, tak začne běhat po ulici s plastikovým Kalašnikovem a řve "ratatatata zabíjím židy, zabíjím nevěřící psy" - Tohle bude za deset let běhat po Evropě s pravým kalašnikovem a bude zabíjet nás, Evropany. Ruku na srdce, kdo z vás Evropani je skutečný věřící ? Jen ti budou smět přežít jako otroci muslimů. Čtěte korán, tam to všechno je. V Gaze neexistují "nevinní civilisti" ! Kdo tam byl kdy člověk, a ne terorista, ten už dávno žije v Evropě. nebo v Israeli.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.