Praha Jeruzalém

Gantz řekl: „Vstup do vlády bylo snadné rozhodnutí, ale rozhodnutí odejít bylo velmi těžké.“

Autor: Vered Weiss, World Israel News, 12. června 2024

Podle průzkumu Channel 12 by pravicová strana ve složení Naftali Bennett, Yossi Cohen a Gideon Sa’ar získala 24 křesel, což by bylo v Knesetu nejvíce.

Průzkum provedený v pondělí rovněž ukázal, že v takových volbách by Strana národní jednoty získala 20 křesel, Likud 16, Šas 9, Otzma Jehudit 8, Ješ Atid 8, Jisrael Bejtenu 7 a aliance mezi Labouristy a Merecem 7 křesel.

Kromě toho by Sjednocený judaismus Tóry získal 6 křesel, Náboženská sionistická strana 5, Ra’am 5 a Hadaš-Ta’al 5 křesel.

Ministr válečného kabinetu Benny Gantz v neděli večer oznámil, že jeho Strana národní jednoty opustí vládu, která vznikla po 7. říjnu.

Na tiskové konferenci v Ramat Ganu Gantz řekl: „Bylo snadné vstoupit do vlády, ale rozhodnutí odejít bylo velmi těžké.“ Gantz se rozhodl, že bude pokračovat v práci na vládě.

„Netanjahu nám žel brání v dosažení skutečného vítězství,“ pokračoval Gantz. „Proto nyní, dnes, opouštíme vládu jednoty. S těžkým srdcem, ale z celého srdce.“

Gantz vyzval Netanjahua, aby udělal „vše, co je v jeho silách“, aby podpořil Bidenovu třífázovou dohodu o rukojmích.

Gantz řekl, že Národní jednota podpoří „jakýkoli odpovědný plán“ opozice.

14.06.2024 04:57 Daniel Žingor148Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Karel Křivan, Ing.

    16. 6. 2024

    Odpovědět

    Neznám politickou scénu Israele, tak nevím co si o tom myslet. Ale Rechts ist recht. Doufám, že země, která má takovou historii jako Israel, bude mít vždy dobrou vládu.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.