Praha Jeruzalém

Náčelník generálního štábu IDF Herzi Halevi provádí v Rafáhu situační hodnocení a chválí pokrok armády při snižování bojových schopností Hamásu v Gaze.

Od: Israel National News 24. června 2024, 18:28

Včera večer (v neděli) provedl náčelník generálního štábu, generálporučík Herzi Halevi, vyhodnocení situace v oblasti Rafáhu v pásmu Gazy společně s velitelem jižního velitelství, generálmajorem Yaronem Finkelmanem, velitelem 162. divize, BG Itzikem Cohenem, veliteli praporů a dalšími veliteli.

Náčelník generálního štábu Halevi řekl: „Z bojů v Rafáhu máme velmi vysoké úspěchy, za které vyjadřuji velké uznání. Odráží se to v počtu zlikvidovaných teroristů, stejně jako ve zničené infrastruktuře, trasách podzemních tunelů, jejich zmapování, zničení a pokroku v komplexním podzemním boji.“

„Skutečnost, že 162. divize nyní kontroluje filadelfský koridor od moře k hranici mezi Izraelem, Gazou a Egyptem, je velmi významná pro odříznutí Hamásu od zásobování pro budoucí pašování. Nyní se zabýváme podzemními prostředky,“ řekl.

Podle Haleviho „se jasně blížíme k bodu, kdy můžeme říci, že jsme brigádu Rafáh rozbili, že je poražena ne v tom smyslu, že už nejsou žádní teroristé, ale v tom smyslu, že už nemůže fungovat jako bojová jednotka. Utrpěla mnoho ztrát a ty zajistí až do dokončení zdejší mise, aby zlikvidovala co nejvíce teroristů a zničila co nejvíce teroristické infrastruktury, která půjde kupředu. S velkým uznáním, to, co se zde děje, je profesionálně velmi působivé, pokračujte v tom.“

25.06.2024 05:03 Daniel Žingor204Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Karel Křivan, Ing.

    28. 6. 2024

    Odpovědět

    Trvalý mír zaručí POUZE totální eliminace VŠECH členů Hamásu a VŠECH jejich sympatizantů. To je ten problém. Ty víc než dva miliony Israel nenávidících zmetků.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.