Praha Jeruzalém

Kritika hrdinské záchrany čtyř rukojmích dokazuje, že nás opravdu vidět mrtvé.

Autor: Gary Willig 11. června 2024 15:05

6. června si svět připomněl 80. výročí Dne D, kdy spojenecká vojska vtrhla do Normandie a zahájila ofenzivu, která měla osvobodit západní Evropu od nacistické nadvlády. O dva dny později, 8. června letošního roku, byl svět svědkem vojenské operace, která byla sice v mnohem menším měřítku než Den D, ale byla stejně hrdinská.

Jestliže 7. říjen 2023 byl „černým sabatem“, pak 8. červen 2024 byl „sabatem světla“. V tento den izraelské síly zachránily čtyři nevinné lidi, kteří byli uneseni během masakru 7. října a osm měsíců drženi v zajetí v Gaze.

Noa Argamani, Almog Meir Jan, Andrej Kozlov a Šlomi Ziv jsou víc než jen jména. Jsou to lidé, skuteční lidé se skutečnými životy, přáteli, rodinami, sny a nadějemi. Jejich návrat je zázrakem doručeným na křídlech andělů, jako byl padlý důstojník Arnon Zamora.

Jsou lidé, kteří to tak nevidí. Jsou i tací, kteří si myslí, že zachraňovat životy, pokud tyto životy náhodou patří Židům, je čin čirého zla.

Zvláštní zpravodajka OSN pro situaci v oblasti lidských práv na palestinských územích Francesca Albaneseová, která se zdá být čím dál méně lidská a čím dál zrůdnější, kdykoli otevře ústa k válce mezi Izraelem a Hamásem, odsoudila záchrannou operaci, protože reagovat jako člověk by vyžadovalo vnímat rukojmí jako lidské bytosti, čehož ona vůbec není schopna.

Je to tatáž žena, která odsoudila jako „nepřijatelnou“ výzvu, aby byl Hamás přinucen propustit Kfira Bibase, dítě, které teroristé unesli 7. října. Je to tatáž žena, která se snažila tvrdit, že masakr nebyl antisemitský, a která ďábelsky kooptovala termín „J’Accuse“ ve snaze přenést vinu za masakr spáchaný Hamásem z Hamásu na Izrael.

Bylo by větším překvapením, kdyby Albaneseová projevila alespoň špetku lidskosti, než když odsoudila záchranu jako „genocidní záměr proměněný v čin“ nebo příklad „perfidity“. Pro ni je jakákoli izraelská vojenská akce automaticky genocidní bez ohledu na její záměr a výsledky.

Aby toho nebylo málo, zvláštní zpravodaj OSN pro právo na bydlení Balakrishnan Rajagopal rovněž odsoudil záchrannou akci a každého, kdo ji oslavoval.

Marc Lamont Hill, který si udělal kariéru na dehumanizaci Izraelců a ospravedlňování násilí vůči Izraeli, označil záchrannou operaci za „masakr“ a pochválil Albaneseovou za její prohlášení, v němž záchranu označila za genocidní.

Absurdní je, že Hill měl tu drzost tvrdit, že „nechce, aby někdo zemřel“, jako by se v roce 2014 nepostavil proti existenci život zachraňujícího protiraketového systému Iron Dome, v roce 2018 ve svém projevu v OSN výslovně podpořil násilí a použil genocidní slogan „Od řeky k moři“ a v souvislosti s masakrem ze 7. října naříkal nad tím, že Hamás je vykreslován jako teroristická organizace, kterou je.

Ken Roth, muž, který zničil kdysi úctyhodnou organizaci Human Rights Watch, prohlásil, že záchranná akce byla „válečným zločinem perfidity“ kvůli zprávám, že vojáci IDF se převlékli za civilisty, aby neupozornili ty, kteří rukojmí hlídali. Připojil se k moderátorovi BBC, který idiotsky navrhl, že Izrael měl před operací varovat, a v podstatě tvrdil, že jakákoli operace, která by nevedla k zabití rukojmích teroristy, je nezákonná.

Židovský hlas pro mír, který nikdy nepotkal nenávistníka Židů nebo vraha, kterého by neměl rád, se také přidal ke sboru označujícímu záchranu za „genocidu“.

A jihoafrická vláda, která se od 7. října otevřeně postavila na stranu Hamásu a Íránu a ve snaze zachránit své genocidní přátele z Hamásu vznesla proti Izraeli u Mezinárodního soudního dvora obvinění z genocidy, označila záchranu za „ohavnou“ a za „jeden z nejhorších masakrů spáchaných izraelskými okupačními silami v Gaze“. Jihoafrická republika rovněž souhlasně citovala Albaneseové prohlášení, v němž označila záchranu za „genocidní“, což ukazuje, že antisemité drží při sobě.

Všichni tito lidé, skupiny a vlády založili svou kritiku na údajích o počtu obětí, které zveřejnil Hamás, jimi tolik milovaná teroristická skupina. Netřeba dodávat, že vzhledem k dlouhé historii falešných čísel a dokonce i falešných izraelských útoků, k nimž se tato teroristická organizace hlásí, není důvod věřit jakýmkoli údajům o počtu obětí, které Hamás uvádí – pokud tedy Hamás nepodporujete.

Nebudou se také ptát, proč byla rukojmí držena v civilní oblasti, v péči civilistů, nebo proč Hamás (a někteří takzvaní civilisté) použil RPG v civilní oblasti ve snaze zastavit záchrannou akci v jejím průběhu, čímž pravděpodobně přímo zabil mnoho lidí, o nichž tvrdí, že truchlí.

Pro ně nemůže být žádná záchranná operace na záchranu Židů nikdy ospravedlnitelná.

To se žel dalo očekávat, protože Albaneseová, Roth, Hill, jihoafrická vláda a jim podobní mluví za celosvětové hnutí, které touží po židovské krvi a vyžívá se ve vraždění Židů. Dávají úctyhodnou tvář hnutí, jehož příkladem jsou ti, kteří oslavovali 7. říjen a otevřeně znovu a znovu vyzývají ke genocidě židovského národa.

Muž, který v New Yorku nesl nápis „Zabijte rukojmí teď“, pravděpodobně truchlí nad tím, že čtyři rukojmí přežili a vrátili se domů, že na světě není o čtyři Židy méně. Protestující, kteří vyzývali k „10 000“ 7. říjnu nebo ke globální intifádě, musí být z tohoto nezdaru svých nadějí na intifádu a genocidu strašně sklíčení.

Lidé jako Francesca Albanese a Ken Roth pracují na vytvoření světa, v němž se naplní sny každého antisemity, který sdílí Hitlerovu zvrácenou vizi světa bez Židů. Snaží se postavit mimo zákon jakoukoli akci, kterou by Izrael mohl podniknout, aby zabránil vyvražďování svých dětí.

Jsou na straně těch, kteří se snaží postavit mimo zákon život Židů.

Kritika izraelské historické záchranné mise opět dokazuje, jako by bylo třeba dalšího důkazu, že příznivci a fanoušci Hamásu nás všechny opravdu, ale opravdu chtějí vidět mrtvé.

15.06.2024 05:20 Daniel Žingor464Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

3 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  15. 7. 2024

  Odpovědět

  Inu je to jak je. A čím déle ta válka bude trvat, tím to bude horší. Postoj jihoafických politků mě nepřekvapuje. Nenávidí Izrael za to, že byl spojencem jihoafrické bílé nadvlády nad černoškou populací. Utekly desítky let ale nenávist přetrvala. Inu jak se zdá Mandelovi následovníci nedokáží zapomenout na klub vyděděnců, kam patřil Tchaj-wan, Izrael a Jihoafrická republika...

 2. Markéta Macháčová

  15. 6. 2024

  Odpovědět

  List Jakubův 2:8-13 Jestliže tedy zachováváte královský zákon, jak je napsán v Písmu: ,Milovati budeš bližního svého jako sám sebe, dobře činíte. Jestliže však někomu straníte, dopouštíte se hříchu a zákon vás usvědčuje z přestoupení. Kdo by totiž zachoval celý zákon, a jen v jednom přikázání klopýtl, provinil se proti všem. Vždyť ten, kdo řekl:,Nezcizoložíš, řekl také :, Nezabiješ, Jestliže nezcizoložíš, ale zabíjíš, přestupuješ zákon. Mluvte a jednejte jako ti, kteří mají být souzeni zákonem svobody. Na Božím soudu není milosrdenství pro toho, kdo neprokázal milosrdenství. Ale milosrdenství vítězí nad soudem.

 3. Petr Moravec

  15. 6. 2024

  Odpovědět

  Tito lidé - Albanese, Roth a další propadli Zlu. Stejně jako ve své době Amín Husejní, Eichman, Hitler jsou zaslepení, ovládaní nenávistí, neschopni uvažovat už ani lidsky, ani rozumně. Je zbytečné se zamýšlet či podivovat nad jejich postoji. Je mi jich líto.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.