Praha Jeruzalém

Hamás tvrdě odmítá izraelský požadavek na vyhoštění teroristů, a to ani do pásma Gazy, a požaduje, aby byli vráceni do místa svého původu, včetně Judska a Samaří.

Od: Israel National News 13. června 2024, 12:34

Hamas odmítá Izraeli přiznat právo veta vůči propuštění konkrétních „závažných“ teroristů výměnou za zajaté vojákyně, přestože Izrael souhlasil s kompromisem, že bude mít právo veta pouze vůči polovině z 200 teroristických vrahů, kteří budou propuštěni.

Hamás navíc trvá na tom, aby nebyl stanoven termín obnovení bojů, pokud nebude dosaženo dohody o druhé fázi dohody.

Hamas tvrdě odmítá izraelský požadavek na vyhoštění teroristů, a to ani do pásma Gazy, a požaduje, aby byli vráceni do místa svého původu, včetně Judska a Samaří. Izrael odmítá, aby se teroristé vrátili do Judska a Samaří, kde mohou opět snadno útočit na Izraelce.

Teroristická organizace také požaduje nejen americké záruky na ukončení války, ale také záruky od Číny, Ruska a Turecka.

Již dříve ve středu americký ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že Hamás požaduje několik změn v navrhované dohodě. Podle něj jsou některé z těchto změn proveditelné, ale některé nikoli.

„Tady je v kostce to, o čem jsme jednali: Na stole byla dohoda, která byla prakticky totožná s návrhem, který Hamás předložil 6. května, dohoda, za kterou stál celý svět, dohoda, kterou Izrael přijal, a Hamás mohl odpovědět jediným slovem: ano. Místo toho Hamás čekal téměř dva týdny a pak navrhl další změny, z nichž řada jde nad rámec pozic, které dříve zaujal a přijal. V důsledku toho – a slyšeli jste, jak to řekl premiér – bude válka, kterou Hamás zahájil 7. října barbarským útokem na Izrael a izraelské civilisty, pokračovat. Bude trpět více lidí. Bude trpět více Palestinců, bude trpět více Izraelců,“ prohlásil Blinken.

Na odmítavý postoj Hamásu reagovali rodinní příslušníci rukojmích z Fóra Tikva: „Požadujeme od vlády: přestaňte jednat s Hamásem – se zvířaty se nedohodneme. Dokud bude izraelská vláda mluvit s Hamásem, ohrožuje rukojmí.“

Členové rodiny poznamenali, že „k dosažení dohody nebo jakékoli šance na osvobození rukojmích musí všichni obyvatelé pásma Gazy pochopit, že Hamás nemá žádnou naději. Požadujeme to, co dnes prohlašuje vláda: 1. Bez propuštění všech rukojmích nedojde k žádné dohodě. 2. Hamás již neovládá pásmo Gazy. 3. Dokud se rukojmí nevrátí, bude v pásmu Gazy plně vládnout IDF. 4. Snížení humanitární pomoci na minimum požadované mezinárodním právem. Není jasné, jak si izraelská vláda může stále myslet, že po hrůzách ze 7. října existuje možnost, že Hamás tyto nemocné propustí.“

13.06.2024 04:52 Daniel Žingor249Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

5 komentářů

 1. Andrea

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  príbuzní rukohemnikov vravia - nejednat s Hamasom. Veď áno, ale kto neustále núti vládu Izraela do jednaní? Falošný a chaosiaci Biden a Blinken. O ďalších ani netreba hovoriť. Udrieť treba na Hamas, že sa nebudú stačiť diviť.

  • מחלת נפש ישראלית

   15. 6. 2024

   Odpovědět

   https://www.timesofisrael.com/never-again-is-now-hostages-families-to-rally-ahead-of-holocaust-remembrance-day/

 2. Petr Moravec

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  Přesně tak, nejednat s těmito zrůdami (zvířata není odpovídající pojmenování). A stejně tak nejednat se všemi, kteří tyto zrůdy podporují a tím se na jejich stranu řadí. Blinken, Biden a další. Motivy se skrývat dají, skutky nikoliv...

 3. Jaromír Vykoukal

  13. 6. 2024

  Odpovědět

  Typické pro palestinské Araby. Nic jiného než vydírat a vysírat neumí. Bohužel těží z obrovské podpory celého světa. Necítí potřebu cokoliv racionálního dělat. Není zbytí. Okmažitě přisunout dvě či tři brogády a konečně začít rovnat Rafah se zemí.

  • מחלת נפש ישראלית

   13. 6. 2024

   Odpovědět

   https://t.me/s/dead_terrorists/9029

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.