Praha Jeruzalém

Generál amerického letectva Charles Brown varuje izraelské představitele, aby si dvakrát rozmysleli eskalaci situace v Libanonu.

Od: Israel National News 24. června 2024, 10:49

Generál amerického letectva Charles Brown, který působí jako předseda sboru náčelníků štábů, varoval, že USA budou mít v případě války proti Hizballáhu problém pomoci Izraeli.

Podle Browna Írán poskytne Hizballáhu podstatně větší podporu než Hamásu, „zejména pokud by měl pocit, že je Hizballáh výrazně ohrožen“.

Varoval také, že vzhledem k typu zbraní, které Hizballáh používá, nebudou USA schopny poskytnout Izraeli během války stejnou úroveň pomoci.

Podle agentury Associated Press Brown uvedl, že USA varovaly izraelské představitele, aby „přemýšleli o druhém řádu účinku jakéhokoli typu operace do Libanonu“.

Vyzval je také, aby zvážili, jak by se taková válka „mohla odehrát a jaký by měla dopad nejen na region, ale i na naše síly v regionech“.

V neděli Brown uznal právo Izraele na obranu, ale agentuře Reuters řekl, že „Hizballáh je schopnější než Hamás, pokud jde o celkové schopnosti, počet raket a podobně“.

25.06.2024 05:00 Daniel Žingor175Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.