Praha Jeruzalém

Izraelská armáda pokračuje v cílených operacích v Gaze, zatímco národ čeká na dohodu o rukojmích.

Od: All Israel News 7. července 2024

IDF v neděli ráno uvedla, že její jednotky v noci zaútočily na obecní budovu v Chán Júnisu na jihu pásma Gazy poté, co síly zpozorovaly, že budovu využívají teroristé Hamásu.

Letouny izraelského letectva jednající na základě zpravodajských pokynů Šin Bet a Jižního velitelství „zasáhly budovu obce Chán Júnis v Pásmu Gazy, která byla využívána Hamásem k vojenské činnosti,“ uvedla IDF. Armáda uvedla, že „budova obsahovala operační šachtu napojenou na podzemní trasu a sloužila jako shromaždiště teroristů organizace“.

Podle IDF byla před útokem přijata řada opatření ke snížení rizika poškození civilistů. V rámci těchto snah byla provedena předběžná evakuace obyvatelstva.

Poté, co byl dnes ráno aktivován poplach v oblasti Nahal Oz poblíž Pásma Gazy a bylo identifikováno odpálení z oblasti Shejaiya, navedlo palebné středisko 98. divize letecký úder na likvidaci teroristy, který odpálení provedl, a zničilo budovu, z níž bylo odpálení provedeno.

V sobotu večer IDF uvedla, že provedla údery v objektu UNRWA v centrálním pásmu Gazy poté, co byly z tohoto místa zahájeny útoky na její jednotky.

„IAF zasáhla několik teroristů operujících ve stavbách nacházejících se v oblasti školy UNRWA Al-Jaouni v centrálním pásmu Gazy,“ uvedla IDF. „Toto místo sloužilo jako úkryt a operační infrastruktura, z níž byly řízeny a prováděny útoky proti jednotkám IDF operujícím v pásmu Gazy.“

Armáda uvedla, že „byla přijata četná opatření s cílem zmírnit riziko poškození civilistů, včetně využití přesného leteckého sledování a dodatečných zpravodajských informací“.

V uplynulém dni vojáci IDF zlikvidovali několik teroristů, zničili teroristickou infrastrukturu a lokalizovali v Šedžaji řadu zbraní, včetně výbušných zařízení, pušek AK-47, samopalů a pistolí, uvedla armáda.

IDF uvedla, že její jednotky pokračují v „cílené, zpravodajsky podložené operační činnosti v oblasti Rafáhu v jižní Gaze“. Armáda uvedla, že její jednotky zlikvidovaly více než 30 teroristů při střetech zblízka a úderech IAF. IAF v oblasti rovněž zničila raketomet připravený k použití.

Mluvčí IDF uvedl: „Teroristická organizace Hamas operuje z humanitární oblasti a systematicky porušuje mezinárodní právo, přičemž využívá civilní stavby a obyvatelstvo jako lidské štíty pro své teroristické útoky proti Státu Izrael. IDF bude i nadále operovat proti teroristům a teroristické infrastruktuře.“

V době zveřejnění zprávy palestinské zpravodajské zdroje informovaly o smrti vládního představitele Hamásu Ihába al-Jousina, vedoucího ministerstva práce v Gaze, během izraelského leteckého útoku v západní části Gazy. Zatímco Izraelci čekají na výsledky probíhajících jednání mezi Izraelem a Hamásem, IDF pokračuje v omezených, zpravodajsky podložených úderech na místa Hamásu v celém pásmu Gazy.

08.07.2024 04:51 Daniel Žingor114Zdroj: All Israel news

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.