Praha Jeruzalém

Kritika Hamásu v Pásmu Gazy v ulicích a na sociálních sítích sílí a někteří vyzývají, aby se udělalo vše pro příměří.

Autor: Itzik Brandwein 4. července 2024 12:31

Kritika Hamásu ze strany obyvatel Pásma Gazy se s pokračující válkou zvyšuje.

BBC zveřejnila video muže zraněného v důsledku záchranné operace čtyř rukojmích v rámci operace Arnon: „Jsem jeden z vás, ale jste zbabělí lidé. Mohli jsme se tomuto útoku vyhnout!“

Bylo také zaznamenáno, že kritika po operaci Arnon zesílila zejména v souvislosti s ukrýváním rukojmích v řadách civilního obyvatelstva obecně a zejména na přeplněných místech.

Obyvatelé pásma Gazy uvedli, že se na ulicích setkávají se stále častějšími nadávkami a urážkami na adresu vůdců Hamásu, přičemž někteří majitelé oslů v pásmu se na protest rozhodli pojmenovat zvířata ve svém vlastnictví jménem Jahjá Sinvara.

„Lidé říkají věci jako ‚Hamás nás zničil‘ nebo dokonce vyzývají Boha, aby jim vzal život,“ řekl jeden z obyvatel Pásma.

Jiný obyvatel řekl: „Ptají se, k čemu byly útoky ze 7. října. Někteří říkají, že to byl dárek Izraeli.“

Anonymní pracovník Hamásu řekl BBC: „Ze své práce s vládou Hamásu vím, že se na útok dobře připravila vojensky, ale zanedbala domácí frontu. Nevybudovali pro lidi žádné bezpečné úkryty, neměli v zásobě dostatek potravin, paliva a zdravotnického materiálu. Pokud já a moje rodina tuto válku přežijeme, opustím Gazu při první příležitosti.“

Zpráva zároveň konstatovala, že podpora veřejnosti Hamásu v Gaze je stále velmi silná a většina viní ze své situace Izrael, ale hlasy vyjadřující odpor vůči Hamásu, a to jak veřejně, tak v soukromí, sílí.

05.07.2024 05:27 Daniel Žingor146Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.